"Бог тричі рятував мене. Не сів в Іл-76, який збили під Луганськом. Ракета "Граду" впала за метр від мене і не розірвалася. Осколок влучив у голову, але був у шоломі": Ветеран 80-ї бригади (відео)

Розмова з Миколою Козюком для рубрики "Окопна війна" була записана в Тернополі, повідомляють Патріоти України з посиланням на Цензор.Нет.

Микола розпочав свій бойовий шлях у лавах 80-ї бригади Збройних сил України. Першим його справжнім випробуванням на міцність стали бої за Луганський аеропорт. Він з побратимами мав летіти в луганський аеропорт літаком Іл-76, проте замість них полетіли десантники із 25-ї бригади ЗСУ, розповідає журналіст Михайло Ухман.

"Я зранку прокидаюся і читаю, що літак збили. Поряд був мій солдат, бачу, що він, прочитавши імена загиблих, почав непритомніти. Там на борту був його брат", - розповідає Микола в інтерв’ю. До речі, ми уже писали про нашого Героя кілька років тому.

Проте найцікавіше на нього чекало попереду. Особливо вражає випадок, коли російські окупанти розпочали обстрілювати позиції 80-ї бригади з "Градів". Одна ракета впала за метр від Миколи, проте не розірвалася.

Нині Микола є представником Міністерства ветеранів у Тернопільській області. Він носить цивільний костюм, ходить по мирній землі, але війна не покидає хлопця. Вона продовжує приходити до колишнього бійця-десантника у снах, повсякденних думках. Микола, як і багато інших бійців, які пройшли бойові дії, вчиться жити по-новому.

Як не збожеволіти, звідки чекати підтримки? Про це ми теж говорили з Миколою Казюком у нашій рубриці.

Україна щороку втрачає населення великого міста: Озвучено прогноз, чи змінить ситуацію повернення біженців

середа, 24 червень 2026, 8:03

Внаслідок демографічних наслідків війни – зростання смертності, скорочення народжуваності і виїзд мільйонів громадян за кордон – населення України почало стрімко старішати. На цьому тлі багато хто покладає надії на повернення українських біженців, але ...

Сиділи на дереві і плакали: У Карпатах подружжя врятувало двох осиротілих ведмежат

середа, 24 червень 2026, 7:54

Молоде подружжя знайшло у лісі двох безпорадних ведмежат, які кілька днів провели самі високо на дереві. Переконавшись, що мати-ведмедиця не повернеться, виснажених тварин забрали додому, нагодували та передали фахівцям. Про це повідомили у Національно...