Боєць ЗСУ Василь Штефко, який залишився без ніг задовго до війни в результаті нещасного випадку, пішов на фронт, а коли командування змусило повертатися в тил, довго пручався. Таку історію розповів портал ТСН, передають Патріоти України.
Василю кілька разів відмовляли у відправці на фронт, але він знову і знову приходив до військкомату. Ледве-ледве умовив відправити його на передову водієм ‒ і доставляв боєкомплекти в найгарячіші точки. Від побратимів інвалідність довго приховував. Але коли про неї дізналися в Генштабі - остаточно перевели служити додому, в Закарпаття.
"В пункт постійної дислокації. Видно, хтось поскаржився на мене, що як це людина без обох ніг на машині їздить, та ще як їздить. Ніхто не вірив", — каже Василь.
І хоча на передовій на протезах йому було дуже важко, але він все одно в тил не хотів повертатися. "Я ж хотів з перемогою (повернутися). З нашого батальйону ніхто не був у відпустці, ніхто", - говорить Штефко Про бої Василь не надто розповідає - соромиться. Однак досі згадує своїх побратимів.
"Я ніколи не думав, що у мене буде така сім'я, що в такому віці у мене з'явиться стільки побратимів", — каже чоловік.
У перервах між боями Штефко ще встигав заспокоювати дружину і дочку. Вдома у нього багато планів ‒ навести порядок в городі, відвести дочку в сьомий клас. Але, каже, якщо буде можливість повернутися на фронт – поїде без вагань.
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...
Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...