"Бойові фенікси" із червоно-чорними крилами: Особливі птахи завітали до заповідника на Одещині (фото)

До національного природного парку "Тузлівські лимани" в Одеській області прилетіли фламінго. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв у Facebook, передають Патріоти України.

За його словами, до парку прилетіли птахи, яких можна вважати священними птахами "Феніксами". "І ось, такий метафоричний фенікс, з червоно-чорними крилами, знову, через три місяця, прилетів, просто повернувся зі сходу, з територій окупованої орками до національного природного парку "Тузлівські лимани". Всього було 67 особин, які зафіксували вже навчені нами місцеві мешканці села Тузли. І звуть птахів - фламінго", - написав Русєв.

Він зазначає, що ці птахи – гарне створіння, яке відоме у світі під різними іменами. Кожна релігія використовувала Фенікса як символ безсмертя, самопожертви, лагідності та мужності. "Ви знаєте чому забарвлення фламінго таке яскраве і насичене, починаючи від ніжно-бузкового, закінчуючи яскраво-рожевим? Виявляється, таке "напилення" на пташці утворюється завдяки каротину, який потрапляє до них в організм при поглинанні водоростей, рачків та інших мешканців водного світу, в яких багато каротину. Пігмент цей називається ліпохром і надає оперенню фламінго неймовірний рожевий або червоний колір", - розповідає вчений.

У фламінго, на відміну від інших птахів, рухливим дзьобом є верхня частина, а не нижня. Також фламінго – зграєві птахи. Вони ніколи не живуть поодинці, воліючи до великих зграй. За словами Русєва, зараз фламінго знову прилетіли на розвідку до Одещини з окупованих територій України в Азово-Чорноморському корідорі, щоб дізнатися, чи можна поселитися на Тузлівських лиманах надовго.

"Бабиного літа" не буде: Синоптик приголомшив українців несподіваним прогнозом

неділя, 25 вересень 2022, 6:53

В Україні осінь виявилася рання, у вересні температурний фон майже на 3° нижче кліматичної норми, а кількість опадів перевищує місячну норму, розповів синоптик Віталій Постригань, передають Патріоти України. Винуватцями прохолоди і дощів стали циклони...

Сьомий родич після 24 лютого: Барселона стала містом-побратимом Києву

неділя, 25 вересень 2022, 5:57

Міський голова Києва Віталій Кличко та мер Барселони Ада Колоу підписали угоду про побратимство . Київ та іспанська Барселона стали містами-побратимами. Угоду про співпрацю міст підписали у Барселоні мер Києва Віталій Кличко та мер Барселони Ада Колоу...