Бойовики прагнуть крові: Українські військові показали мінні пастки "Л/ДНР", які неможливо знешкодити (фото)

Російські терористи на Донбасі атакують воїнів Збройних сил України та мирне населення мінами, які неможливо знешкодити – навіть у разі виявлення такої пастки її обов'язково доводиться підривати.

Фото однієї з них оприлюднила пресслужба 10 гірсько-штурмової бригади у Facebook. Захисники зазначили, що в ніч проти 19 квітня бойовики обстріляли з мінометів 120-го калібру селище Південне, а також знову здійснили дистанційне мінування Жованки (Зайцевого) за допомогою дронів. "19 квітня. Ранок почався весело. Усе гаразд, усі живі, настрій бойовий", – написали українські воїни.

Зі свого боку журналіст Андрій Цаплієнко нагадав у своєму Telegram-каналі, що міна ПОМ-2, які розкидають російські терористи, належить до тих, що не піддаються розмінуванню. Її знешкоджують лише способом підриву або просто зривають. Головне під час цього – не торкнутися датчика цілі й не опинитися в радіусі суцільного ураження.

Водночас Цаплієнко наголосив, що ця міна на російсько-українській війні стала не тільки летальною, але й інформаційною зброєю.

"Оця деталь, схожа на банку пива або мінералки, називається "носій міни". Була вона частиною ПОМки, яку скинули з повітря. Міна пробила дах в одному з прифронтових будинків у Зайцевому. Носій міни відкидає вбік, коли міна стає в бойове положення, відстрілюючи нитки-датчики. Тобто, за будь-яких обставин ця деталь залишається цілою", – пояснив він.

"І от уявіть собі, що хтось із місцевих після вибуху знаходить цю залізяку, і читає на ній: "Наша земля Україна, слава нації, смерть ворогам". Ще й знак СС. Тобто, бойовики, вбиваючи мирне населення російською зброєю, маскуються під українців, налаштовують місцевих проти України. І шукають спосіб створити міф про ще одного "розіп’ятого хлопчика". Чи не для того, щоб він став приводом для повномасштабного російського вторгнення?" – додав журналіст.

В повітрі нестерпний запах пожежі: Київ та Вишгород задихаються від смогу, що відбувається в атмосфері Київщини (відео)

субота, 27 червень 2026, 19:29

У Києві та Вишгороді суттєво погіршується стан повітря. Містяни скаржаться, що у повітрі стоїть запах горілого і нічим дихати, особливо під вечір. Про це люди пишуть у соцмережах, передають Патріоти України. . Нині Київ перебуває на 68 місці у світово...

Last Dance - Умови відходу для легенди боксу: Усик збереже один чемпіонський титул і завершить кар'єру в США

субота, 27 червень 2026, 18:47

Тепер вже колишній абсолютний чемпіон світу у надважкій вазі Олександр Усик (25-0, 16 КО) може провести свої останні поєдинки у США. Про це в коментарі ESPN повідомив спортивний директор українця Сергій Лапін, передають Патріоти України. . За словами ...