За законом, в умовах воєнного стану для деяких військовозобов'язаних громадян доступне бронювання від мобілізації. Нещодавно Кабмін нещодавно ухвалив зміни до цієї процедури, а також продовжив дію відстрочок заброньованих працівників до 31 березня. Як відбувається бронювання від мобілізації та що варто знати керівникам компаній, передають Патріоти України.
Згідно з рішенням Кабінету міністрів, компанії, які ще не підтвердили повторну критичність та не забронювали своїх працівників знову, мають можливість зробити це до 31 березня.
Подання заяви на бронювання працівників тепер можливе виключно через портал Дія: керівникам компаній більше не потрібно оформлювати паперові накази. Якщо працівник вже заброньований, перед поданням нової заявки необхідно скасувати попереднє бронювання. Варто зазначити, що статус критичного може отримати компанія, яка відповідає щонайменше трьом з вимог:
Важливо! Бронюванню підлягає не більше 50% військовозобов'язаних працівників підприємства. Якщо кількість таких працівників збільшується, ліміт у 50% розраховується на день подання списків.
Водночас постанова Кабміну визначає категорії підприємств, для яких немає обмежень щодо кількості заброньованих військовозобов'язаних працівників. Сюди входять, зокрема, окремі підприємства паливно-енергетичного комплексу (їх перелік затверджує Міненерго), виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги, критично важливих для функціонування економіки та життєдіяльності населення в особливий період.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...