"Будь-який грип тепер може бути страшним для нас через мутації": Епідеміолог попередила про нову небезпеку

Пташиний і свинячий грип, які можуть прийти в Україну восени 2020 року, становитимуть більшу небезпеку через мутації і присутність коронавірусу. Про це в бліц-інтерв'ю розповіла лікарка-імунологиня, ревматологиня, епідеміологиня Людмила Смоліна, передають Патріоти України.

"Може бути і пташиний грип, може бути і свинячий. Для нас це вже не ново. Але будь-який грип може бути страшним для нас, тому що ми не знаємо, як він мутував, як він буде вражати разом з коронавірусом", – сказала вона.

У той же час, за оцінками медички, восени можна очікувати вакцину від нових штамів свинячого і пташиного грипу. Будуть актуальними і заходи захисту, які застосовуються в ситуації пандемії коронавірусу – маски, дезінфекція рук і дистанція. Як розповіла лікарка, спирт і мило, якими обробляються руки, руйнує оболонки вірусів, а маски знижують вірусне навантаження, хоча й не є повноцінним захистом від вірусу.

"Грубо кажучи, можна вдихнути мільйон клітин, а з маскою колонія буде трохи меншою. Відповідно, навантаження менше і імунітет може впоратися", – пояснила епідеміологиня.

"Вчера приснился сон прекрасный – Москва сгорела целиком": Українець у столиці РФ став триразовим чемпіоном Європи

неділя, 11 квітень 2021, 0:20

30-річний киянин Дмитро Чумак, який виступає в категорії до 109 кг, став найкращим у поштовху з результатом 226 кг, а ось в ривку виявився лише четвертим (181 кг), інформують Патріоти України. Втім, і цього вистачило українцю, щоб стати кращим в сумі д...

Несподіваний "врожай" для землероба: На Тернопільщині тракторист "виорав" древній саркофаг із черепом (фото)

субота, 10 квітень 2021, 23:52

У Тернопільській області під час весняно-польових робіт випадково виявили древній саркофаг, вік якого може сягати 5 тис. років, повідомляють Патріоти України. За словами директора Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток...