Буде голод: На Одещині фермери благають про допомогу (фото)

Фермерські господарства через посуху не зможуть розрахуватися з пайовиками. А для більшості жителів сіл - це єдиний спосіб вижити.

В Одеській області гине урожай. Фото: соцмережі.

Посуха на півдні Одеської області може призвести до повної втрати врожаю і голоду. Якщо ще кілька днів в Україні не буде дощів, всі посіви повністю загинуть. Про це повідомив фермер Младен Бардюк, закликавши владу терміново вжити заходів, передають Патріоти України.

Фермер зазначив, що така посуха в Саратському, Арцизькому, Татарбунарському, Кілійському, Тарутинському районах, Рені, Болграді, Ізмаїлі та інших містах - другий рік поспіль, і другий рік поспіль вони втрачають урожай. При цьому вони змушені сплачувати ЄСВ, гасити кредити перед банками, а людям платити паї.

"Неврожай два роки поспіль - це колосальні втрати для сільгоспбізнесу, неможливість виконання зобов'язань перед контрагентами, кабала перед банками та іншими кредиторами, зменшення орендної плати перед пайовиками, і як наслідок усього цього скорочення робочих місць", - пише Бардюк.

Він акцентував на тому, що фермерські господарства не зможуть розрахуватися перед пайовиками. А для більшості жителів сіл - це єдиний спосіб вижити, адже платять натурою, тобто зерном.

"Як правило це 2-3 тонни на рік озимих, соняшникова олія, горох, кукурудза. Якщо людям не дадуть цього, на селі буде голод", - заявляє фермер.

Бардюк разом з іншими фермерами звернувся з петицією на сайт президента України, звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, КМУ, президента, депутатів ВР, але відповідей немає. "Всі мовчать і говорять про корупцію, карантин і про що завгодно. В Бессарабії живуть понад 200 тисяч людей. Що з ними буде?" - запитує Бардюк.

Фермер також доклав фото звернення до влади, в якому просить звільнити фермерів від податків, орендної плати, відстрочити виплату кредитів на час кризи, а також створити комісію, яка розробить план того, як вести сільськогосподарські роботи в регіоні в майбутньому, якщо такі кліматичні умови будуть повторюватися.

Французів залишили без вина! У Парижі через пекельну спеку заборонили продавати алкоголь

п’ятниця, 26 червень 2026, 13:40

На тлі пекельної спеки в Європі, яка обрушилася на континент останніми днями, французька столиця Париж ввела тимчасову заборону на вживання алкоголю в громадських місцях. . Як пише The Guardian, місцева влада пішла на такий крок через те, що лікарні м...

Громадськість перемагала жадібність забудовника та всіх, хто за ним стояв. "Важлива перемога": Верховний Суд підтвердив заповідний статус для 80% Протасового Яру

п’ятниця, 26 червень 2026, 12:10

Верховний Суд підтвердив законність створення ландшафтного заказника "Протасів Яр" на 16 із 20,5 гектарів зеленої зони. Рішення захищає частину ділянки від забудови, однак долю інших частин території продовжують вирішувати. . Про це повідомили в грома...