Буде справжнє "пекло": Європу накриває екстремальна спека - місцями до +42°С

Влада Іспанії, Португалії, Греції та Франції оголосила надзвичайні попередження через сильну спеку, пожежі та загрози для здоров’я, передають Патріоти України.

Іспанське метеорологічне агентство Aemet попередило про аномально високу і стійку спеку, яка очікується найближчими днями. Особливо у південних регіонах країни температура може піднятися до 42°C. Влада Мадрида нагадує про важливість захисту вразливих категорій населення — літніх людей, вагітних та хворих.

У Португалії дві третини країни перебувають у зоні високої небезпеки через спеку та загрозу лісових пожеж. Лісові пожежі також охопили Францію, де 84 департаменти перебувають під тривогою. У південно-західній частині країни, у районі Корб’єр, через пожежі були евакуйовані туристичний кемпінг і абатство.

У Марселі, де температура наближалася до 40°C, місцева влада вирішила зробити громадські басейни безкоштовними для жителів, щоб допомогти пережити спеку.

В Італії в регіонах Сицилії та Лігурії ввели заборону на роботу на відкритому повітрі в найгарячіші години дня. Профспілки країни закликають поширити це обмеження і на інші регіони.

У Венеції, де проходять розкішні весільні урочистості засновника Amazon Джеффа Безоса, туристи та місцеві жителі намагаються боротися з нестерпною спекою.

В Греції, де температура сягнула близько 40°C, на південь від Афін спалахнула велика лісова пожежа, що змусила владу евакуювати мешканців та перекрити частину прибережної дороги до знаменитого Храму Посейдона в Суніоні.

Також лісові пожежі загрожують житловим і промисловим зонам в турецькій провінції Ізмір. Через сильні вітри пожежі швидко поширюються, що ускладнює роботу авіації та пожежників.

Ця хвиля спеки стала продовженням серії рекордів, встановлених раніше у 2025 році, зокрема найспекотнішого березня в Європі, за даними кліматичного моніторингу Copernicus.

Науковці попереджають, що через глобальне потепління екстремальні погодні явища — урагани, посухи, повені і спекотні хвилі — стають дедалі частішими та сильнішими. Минулого року температура на планеті встановила рекорд, спричинивши катастрофічні наслідки в усьому світі із збитками понад 300 мільярдів доларів.

За даними дослідження Lancet Public Health, кількість смертей через спеку в Європі може потроїтися до кінця століття, особливо у південних країнах, таких як Італія, Греція та Іспанія. Сьогодні щорічно від теплових ударів в Європі гине близько 44 тисяч людей, і ця цифра може зрости до 129 тисяч за умови підвищення температури на 3°C від доіндустріального рівня.

Водночас загальна кількість смертей від холоду і спеки може збільшитися з 407 тисяч на рік сьогодні до 450 тисяч у 2100 році навіть при досягненні цілей зі скорочення глобального потепління до 1,5°C.

"Тут два варіанти": Лібанова пояснила, як можна врятувати українське село від спустошення

четвер, 4 грудень 2025, 16:56

В Україні ще до початку війни з'явилася проблема спустошення сіл, і вона триватиме далі, якщо не буде вжито заходів. Про це в опублікованому 3 грудня інтерв'ю "РБК-Україна" заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла ...

Крадіжка по-бондівськи: Чоловік проковтнув медальйон "Фаберже" за $19 тис.

четвер, 4 грудень 2025, 16:23

В Окленді стався незвичний інцидент: чоловік спробував викрасти дорогий медальйон Fabergé x 007, просто… проковтнувши його. Прикраса, натхненна фільмом про Джеймса Бонда «Восьминіжка», має вартість понад 19 тисяч доларів США, передають Патріоти України...