Будьте дуже уважні: Хакери розсилають українцям "заражені" листи

Українцям надсилають листи із шкідливим вмістом, авторами яких нібито є команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Листи містять "вірусне" вкладення у вигляді захищеного паролем RAR-архіву "UkrScanner.rar". Про це повідомили у самому CERT-UA, передають Патріоти України.

Там зазначили, що активність асоційована з діяльністю групи хакерів APT28 (UAC-0028), яку пов'язують з ГРУ РФ. "Ресурс вже заблокований. Однак у разі отримання подібних листів команда CERT-UA просить негайно про це інформувати", – зазначили у відомстві.

Як не стати жертвою хакерів

Наявність у листі пароля до вкладення є однією з ознак потенційної загрози, зазначають у CERT-UA. Там наголошують: для поширення шкідливих програм, посилань тощо зловмисники використовують:

  • актуальні теми;
  • скомпрометовані електронні адреси працівників державних органів України.

"Запуск сторонніх виконуваних файлів повинен бути блокований на рівні механізмів операційної системи та/або засобів захисту", – нагадали фахівці.

Російські хакери атакували Україну 240 разів від початку повномасштабної війни

Щонайменше шість різних хакерських груп, пов'язаних із Кремлем, провели близько 240 кібератак по Україні з початку повномасштабної війни. Це значно ширший масштаб нападу, ніж повідомлялося раніше. Про це сказано у звіті Microsoft про російські хакерські дії, пов'язані з війною в Україні, повідомляє CNN.

"Повний облік кібероперацій показує активне та наполегливе використання кібератак для підтримки російських військових цілей", – йдеться у матеріалі.

Найпомітнішими атаками, зазначається, стали:

  • атака на українську телерадіомовну компанію 1 березня – того ж дня, коли було завдано ракетний удар по телевежі у Києві;
  • шкідливі електронні листи, розіслані українцям, у яких хибно стверджувалося, ніби уряд "кидає" їх за умов російської облоги Маріуполя.

Процес пішов: На опорах Керченського мосту пішли тріщини (фотофакти)

четвер, 1 червень 2023, 12:30

Варто також пам'ятати, що опори мосту вбиті у дуже нетривкі грунти та й ще в місті геологічного розлому: сума факторів, котра разом з ледоходом призвела до знищення попередника мосту Путіна у 1940-ві. На деяких опорах Кримського моста у тимчасово окупо...

"Хіба не було видно, що укриття зачинене?!": Родичка однієї із загиблих під час нічної атаки на Київ звернулася до Кличка

четвер, 1 червень 2023, 12:27

Сьогодні, 1 червня, Росія знову завдала удару по Києву. Цього разу влучення було по поліклініці. Загинули троє людей – дві жінки та 9-річна дівчинка, які намагалися потрапити до бомбосховища, але воно було зачинене, зазначають Патріоти України. Згодом ...