Будьте дуже уважні: Хакери розсилають українцям "заражені" листи

Українцям надсилають листи із шкідливим вмістом, авторами яких нібито є команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA. Листи містять "вірусне" вкладення у вигляді захищеного паролем RAR-архіву "UkrScanner.rar". Про це повідомили у самому CERT-UA, передають Патріоти України.

Там зазначили, що активність асоційована з діяльністю групи хакерів APT28 (UAC-0028), яку пов'язують з ГРУ РФ. "Ресурс вже заблокований. Однак у разі отримання подібних листів команда CERT-UA просить негайно про це інформувати", – зазначили у відомстві.

Як не стати жертвою хакерів

Наявність у листі пароля до вкладення є однією з ознак потенційної загрози, зазначають у CERT-UA. Там наголошують: для поширення шкідливих програм, посилань тощо зловмисники використовують:

  • актуальні теми;
  • скомпрометовані електронні адреси працівників державних органів України.

"Запуск сторонніх виконуваних файлів повинен бути блокований на рівні механізмів операційної системи та/або засобів захисту", – нагадали фахівці.

Російські хакери атакували Україну 240 разів від початку повномасштабної війни

Щонайменше шість різних хакерських груп, пов'язаних із Кремлем, провели близько 240 кібератак по Україні з початку повномасштабної війни. Це значно ширший масштаб нападу, ніж повідомлялося раніше. Про це сказано у звіті Microsoft про російські хакерські дії, пов'язані з війною в Україні, повідомляє CNN.

"Повний облік кібероперацій показує активне та наполегливе використання кібератак для підтримки російських військових цілей", – йдеться у матеріалі.

Найпомітнішими атаками, зазначається, стали:

  • атака на українську телерадіомовну компанію 1 березня – того ж дня, коли було завдано ракетний удар по телевежі у Києві;
  • шкідливі електронні листи, розіслані українцям, у яких хибно стверджувалося, ніби уряд "кидає" їх за умов російської облоги Маріуполя.

Поховали чиїсь ноги та щасливі: У РФ батьки відмовилися шукати сина-окупанта серед полонених, щоб отримати компенсацію

неділя, 14 серпень 2022, 17:00

В Ульянівській області РФ батьки відмовились шукати свого сина серед військовополонених, оскільки уже отримали компенсацію за ліквідацію окупанта. Дівчина ж окупанта побачила відео із загарбником, де він у полоні та намагається допомогти чоловіку, прот...

Відомий український актор, який отримав поранення на передовій, показав обличчя після операції (фото)

неділя, 14 серпень 2022, 16:29

Український актор Мартін Філдман, справжнє ім'я якого Віктор Стороженко, показав, який має вигляд після операції. Нещодавно знаменитість, який пішов захищати Україну від російських загарбників, отримав серйозне поранення обличчя на Донеччині. В Instagr...