У вас вдома є якісь вазони? А ви впевнені, що їх можна тримати в приміщенні, і що вони не зашкодять вашому здоров'ю? У цьому матеріалі ми розповімо вам про небезпечні, хоч і дуже популярні, рослини, які точно не варто тримати вдома, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.
Диффенбахія
Це симпатична і дуже популярна рослина, яке часто можна зустріти в квартирах. Такі вазони нерідко ставлять в дитячі кімнати, що може бути дуже небезпечним. Вся справа в тому, що при пошкодженні листа або стебла диффенбахія починає виділяти отруйний сік. Ця рідина може обпалити слизову і навіть спровокувати приступ задухи.
Олеандр
Наступний знаменитий вазон також можна побачити в кожному п'ятому будинку або дворі. Олеандр з красивими квітами приваблює своїм зовнішнім виглядом. Але важливо пам'ятати, що він може бути дуже небезпечним. Стебла, листя і плоди цієї рослини є отруйними. Більш того, навіть запахом цієї рослини можна отруїтися, якщо дихати ним занадто довго.
Азалія
Популярна і улюблена багатьма азалія з оксамитовими пелюстками також є отруйною. В її листі містяться алкалоїди, які використовують для отримання деяких наркотичних препаратів. Попадання соку азалії на шкіру або слизову може викликати свербіж, печіння, нудоту. Ну а в великих кількостях сік азалії може бути смертельною отрутою.
Кротон
Кротон привертає увагу своїми гарними листами. І, за іронією, саме вони є небезпечними. У них міститься отрута, яка може викликати нудоту, блювоту, розлад шлунка, дерматит та інші неприємні наслідки. Цю рослина ні в якому разі не можна чіпати голими руками.
Герань
І остання в нашому списку - герань. Ця звична для багатьох рослина насправді є не зовсім безпечною. Як і інші "герої" нашого списку, герань також є отруйною, але не тільки в цьому її небезпека. Також вона може спровокувати досить сильну аллергічну реакцію, підвищити в'язкість крові і порушити травлення.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Обмежено придатні до військової служби чоловіки мають пройти повторний медогляд до 5 лютого 2025 року. При цьому не варто чекати на повістку від ТЦК, адже за законом відповідальність за проходження ВЛК покладається саме на військовозобов'язаних на відм...