
Російські окупанти, які перебували в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції, можуть носити на своєму одязі радіоактивний пил. Про це в ефірі інформаційного телемарафону сказав голова Асоціації Чорнобильського туризму, офіцер радіаційної розвідки, ліквідатор, еколог Сергій Мирний, передають Патріоти України.
На питання, чи можуть російські військові, що знаходилися на території ЧАЕС, становити загрозу для оточуючих, він відповів ствердно.
"Так. Вони можуть нести на своєму одязі радіоактивний пил. Якщо змінити одяг, помитися, то ніякої суттєвої небезпеки для оточуючих не буде. Але не факт, що в умовах відступу в окупантів була можливість змінити форму. Знаючи з власного досвіду, як влаштована армія, я майже впевнений - в чому вони поїхали, в тому вони й будуть ходити", - сказав мирний.
Також експерт прокоментував інформацію про перших загиблих від променевого ураження серед російських військових, яка почала з'являтися в російських і білоруських ЗМІ.
"Зараз є тільки шматки інформації про те, що є там променеві ураження, що очевидно завозили якихось російських солдатів в Центр радіаційної медицини в Гомелі. Але навіщо їх завозили, достеменно невідомо. Можливо, тільки для перевірки. Щодо опромінення - швидше за все, ці дози дійсно шкоди здоров'ю окупантів завдадуть, але це не ті дози, які призведуть до променевої хвороби", - зазначив він.
Україна і Росія провели 76 обмін полоненими. Додому повернулись 160 українців – усі військові, які перебували в неволі з 2022 року. Про це повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ) у п'ятницю, 26 червня, передають ...
Ровер «Персеверанс» знайшов сліди складних органічних сполук у глинистих породах кратера Єзеро на Марсі. Раніше сліди таких сполук розгледів також марсохід «К’юріосіті», який досліджує кратер Ґейл на відстані понад 3000 кілометрів від Єзеро. Такі резул...