Будуть здихати разом: Окупанти, які побували на ЧАЕС, опромінять своїх спільників, - експерт

Російські окупанти, які перебували в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції, можуть носити на своєму одязі радіоактивний пил. Про це в ефірі інформаційного телемарафону сказав голова Асоціації Чорнобильського туризму, офіцер радіаційної розвідки, ліквідатор, еколог Сергій Мирний, передають Патріоти України.

На питання, чи можуть російські військові, що знаходилися на території ЧАЕС, становити загрозу для оточуючих, він відповів ствердно.

"Так. Вони можуть нести на своєму одязі радіоактивний пил. Якщо змінити одяг, помитися, то ніякої суттєвої небезпеки для оточуючих не буде. Але не факт, що в умовах відступу в окупантів була можливість змінити форму. Знаючи з власного досвіду, як влаштована армія, я майже впевнений - в чому вони поїхали, в тому вони й будуть ходити", - сказав мирний.

Також експерт прокоментував інформацію про перших загиблих від променевого ураження серед російських військових, яка почала з'являтися в російських і білоруських ЗМІ.

"Зараз є тільки шматки інформації про те, що є там променеві ураження, що очевидно завозили якихось російських солдатів в Центр радіаційної медицини в Гомелі. Але навіщо їх завозили, достеменно невідомо. Можливо, тільки для перевірки. Щодо опромінення - швидше за все, ці дози дійсно шкоди здоров'ю окупантів завдадуть, але це не ті дози, які призведуть до променевої хвороби", - зазначив він.

"У площині громадської думки - це просто бімба. Бо хороші руські миттєво покидали всі свої пасочки і почали скиглити й верещати": Журналістка - про ідею позбавити росіян віз

четвер, 11 серпень 2022, 12:29

Українська мистецтвознавиця, журналістка Зоя Звиняцківська відреагувала на ідею позбавити росіян віз, яку висловили президент Володимир Зеленський і високопоставлені українські чиновники, передають Патріоти України. Нагадаємо, раніше Зеленський заклика...

Брав участь у Антимайдані: Доцента, який здавав позиції ЗСУ, звільнять із харківського вишу

четвер, 11 серпень 2022, 11:59

Готується наказ про звільнення доцента кафедри фізики металів та напівпровідників НТУ "ХПІ" Максима Решетняка. Про це повідомили у пресслужбі НТУ "ХПІ", передають Патріоти України. Тільки-но ректор підпише документ, його буде опубліковано на офіційному...