"Бумбокс" і "Океан Ельзи" висунули претензії через шоу на День Незалежності, розгорівся гучний скандал (відео)

Українські гурти "Бумбокс" і "Океан Ельзи" не давали дозволу на використання їхніх пісень у святковому попурі, яке виконали зірки в центрі Києва на День Незалежності. Про це заявили представники колективів у Facebook. Також вони відзначили, що організатори не зверталися до них із запитаннями щодо використання авторського контенту, передають Патріоти України.

"Мені цікаво, чи всіх виконавців, чиї пісні вучали в цьому попурі, питали а чи хочуть вони, щоб їх виконували і виконували саме ті колеги? І чы кликали їх самих взяти участь в цьому?" – поцікавилася в мережі продюсер одного з українських телеканалів Юлія Гриценко.

"Бумбокс" і "Океан Ельзи" висунули претензії через шоу на День Незалежності: розгорівся скандал Facebook Юлії Гриценко Продюсер гурту "Бумбокс" Олег Согомонов зазначив, що до колективу ніхто не звертався за дозволом. "Ні, звичайно, ніхто не питав", – зазначив він. Також інформацію підтвердила і представниця гурту "Океан Ельзи" Вікторія Хоменко.

Пізніше на офіційній сторінці групи також відреагували на інцидент. "Україна – це Європа. Європа – це повага прав, в тому числі авторських. Чи не правда, Офіс Президента України?" – написали представники гурту.

"Незалежність – це свобода, повага і до себе, і до інших, в тому числі прав. Здається так банально і ясно? Не всім. З питань використання пісні "Океану Ельзи" сьогодні зранку– ні, не давали дозвіл! Більш того, до нас навіть не зверталися", – додала менеджерка колективу.

У мережі виникли суперечки навколо ситуації. Багато з користувачів відзначили, що використання пісень без дозволу авторів є неповагою до них. У той же час інші додали, що номер в результаті вийшов яскравим, тому приводів для конфліктів немає.

"А як же авторське право? Мене якось зараз прибило прямо. Ті, хто повинен стояти на забезпеченні виконання законів і зберігати права, тупо плюнули офіційно в очі всім. Тут ось прецедент, коли іменам плюють в їхнє авторське право", – обурилися в мережі.

"Нормальне ж було виконання, не зіпсували нічого. І, на мій погляд, виконання пісень у День народження країни – це почесно", – не погодилися інші.

Нагадаємо, в День Незалежності, 24 серпня, на Софійській площі в Києві українські артисти виконали яскраве попурі з найпопулярніших хітів незалежної України. Шоу Made in Ukraine об'єднало 42 легендарних трека, які виконали 18 артистів.

У попурі пісню "Там де нас нема" гурту "Океан Ельзи" заспівала Вєрка Сердючка разом з хором, а трек "Вахтерам" гурту "Бумбокс" виконав колектив "Время и Стекло".

Дивіться повне відео виступу українських зірок на День Незалежності в Києві:

Складає крила і заряджається як електромобіль: Що відомо про AIR ONE - найкращий персональний літак 2026 року

понеділок, 22 червень 2026, 22:44

Ізраїльська компанія AIR здобула престижне визнання для свого двомісного електролітака AIR ONE. Апарат назвали найкращим персональним літаком 2026 року за версією Robb Report Best of the Best Awards, передають Патріоти України. AIR ONE належить до клас...

Багато хто помиляється: Як насправді перекласти "гарячу путівку" українською

понеділок, 22 червень 2026, 21:28

Українцям пояснили, як правильно перекладати поширений російський вислів «горящая путевка». Як зазначають мовознавці, в українській мові не використовується калька «горящий» у такому значенні, а натомість застосовуються природні відповідники, передають...