Час повертатись тим, хто не адаптувався: Румунія припинила виплати українським біженцям

Українські біженці в Румунії залишилися без фінансової підтримки - останні виплати були у лютому. Про це у понеділок, 1 квітня, повідомляє Euractiv з посиланням на Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій.

Там зазначили, що "з вищими структурами зроблено кроки щодо виділення необхідних коштів після отримання запитів від органів місцевого публічного управління", але коли запрошені суми будуть отримані - невідомо.

Допомогу українським біженцям також було затримано минулого року через дефіцит бюджету, що призвело до протестів кількох десятків українських біженців перед Міністерством фінансів у листопаді 2023 року.

До квітня 2023 року допомога надавалася через програму 50/20, яка виділяла 50 лей (10 євро) на проживання та 20 лей на щоденне харчування. Ці гроші не надавалися безпосередньо біженцям, а передавались румунським господарям.

З травня 2023 року уряд зменшив допомогу до 750 леїв (150 євро) на місяць для окремих осіб і 2000 леїв (402 євро) на місяць для сімей, з додатковими 600 леями (120 євро) на особу на витрати на харчування. Дорослі мали бути зареєстровані в окружних агентствах зайнятості, муніципалітеті Бухареста або працевлаштовані в Румунії, а діти мали бути зараховані до школи, щоб отримати право на допомогу.

За останніми даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на лютий 2024 року в Румунії перебувало понад 78 тисяч українців.


Є нюанси: Чи можуть отримати відстрочку від мобілізації вчителі приватної школи - пояснення

субота, 12 липень 2025, 18:56

Педагоги, що працюють у приватних школах, мають право на відстрочку від мобілізації, як і їхні колеги з державних шкіл. Адже форма фінансування навчального закладу, згідно з чинним законодавством, не впливає на можливість отримання відстрочки викладача...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...