"Частина України через 30 років може перетворитися на пустелю": Вчений попередив про наслідки швидкої зміни клімату

Олешківські піски. Фото: соцмережі.

Через 30 років степова зона України може повністю перетворитися на пустелю на кшталт Олешківських пісків у Херсонській області. Родючі українські чорноземи можуть бути втрачені. Про це український науковець, директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", передають Патріоти України.

Він зазначив, що такий сценарій можливий, якщо не вживати ніяких заходів. Експерт сказав, що зараз клімат змінюється як ніколи швидко. Через те, що води у ґрунті стає все менше, а вивітрювання посилюється, чорнозем буквально відносить. За кілька десятків років це може призвести до утворення пустелі на території південних областей України.

"Сухий ґрунт піддається значно сильнішому, ніж раніше, вітровому навантаженню...Зараз наші чорноземи піднімаються вітрами й виносяться. Швидкість цього процесу така, що ми їх реально можемо втратити за 20 років", – підкреслив Дикий.

Він наголосив, що й знамениті Олешківські піски утворилися саме таким, а не природним шляхом. Цьому також сприяло неправильне розорювання ґрунту. "Ми зараз стоїмо перед загрозою і, власне, перспективою масштабування Олешківських пісків на весь південь України", – попередив науковець.

Олешківські піски.

Євген Дикий пояснив, що з проблемою опустелювання треба боротися вже зараз, адже підняття рівня світового океану, який здатний підтопити Україну, можливе лише у далекій перспективі та не вплине на нагальну ситуацію.

Енергосистема України може "впасти" до 25 грудня з блекаутом довжиною в тижні, тоді міста стануть непридатними до життя – Mercy Corps

четвер, 8 грудень 2022, 5:36

Світ має негайно вживати заходів, щоб запобігти катастрофи, вважають в організації. Міжнародна некомерційна організація гуманітарної допомоги Корпус милосердя (Mercy Corps) повідомила, що національна енергосистема України може «впасти» до Різдва, якщо ...

Під час відключення електрики запалив свічку та заснув: На Львівщині 11-річна дівчинка врятувала з пожежі однокласника

четвер, 8 грудень 2022, 3:00

У місті Хирев на Львівщині 11-річна школярка врятувала життя однокласнику, у житлі якого сталася пожежа через запалену свічку. Хлопець у цей час спав у кімнаті і не бачив загорання. Про це розповіли у ГУ ДСНС у Львівській області. . Інцидент трапився ...