"Частина України через 30 років може перетворитися на пустелю": Вчений попередив про наслідки швидкої зміни клімату

Олешківські піски. Фото: соцмережі.

Через 30 років степова зона України може повністю перетворитися на пустелю на кшталт Олешківських пісків у Херсонській області. Родючі українські чорноземи можуть бути втрачені. Про це український науковець, директор Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) Євген Дикий розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", передають Патріоти України.

Він зазначив, що такий сценарій можливий, якщо не вживати ніяких заходів. Експерт сказав, що зараз клімат змінюється як ніколи швидко. Через те, що води у ґрунті стає все менше, а вивітрювання посилюється, чорнозем буквально відносить. За кілька десятків років це може призвести до утворення пустелі на території південних областей України.

"Сухий ґрунт піддається значно сильнішому, ніж раніше, вітровому навантаженню...Зараз наші чорноземи піднімаються вітрами й виносяться. Швидкість цього процесу така, що ми їх реально можемо втратити за 20 років", – підкреслив Дикий.

Він наголосив, що й знамениті Олешківські піски утворилися саме таким, а не природним шляхом. Цьому також сприяло неправильне розорювання ґрунту. "Ми зараз стоїмо перед загрозою і, власне, перспективою масштабування Олешківських пісків на весь південь України", – попередив науковець.

Олешківські піски.

Євген Дикий пояснив, що з проблемою опустелювання треба боротися вже зараз, адже підняття рівня світового океану, який здатний підтопити Україну, можливе лише у далекій перспективі та не вплине на нагальну ситуацію.

Навіть не намагайтеся протестувати: 8 повсякденних речей, які люблять усі коти

субота, 16 жовтень 2021, 0:32

Усі коти унікальні і можуть любити чи не любити різні речі. Втім, є фундаментальні 8 речей, які характерні для 99% муркотунів. За стереотипом, більшість котів не любить купатися, пилосос, їзду в авто і собачий гавкіт. Якщо ж хтось і ставиться до цього ...

З архіву ПУ. Чоловік на карантині вирішив вирощувати картоплю, але до такого врожаю він був не готовий (фото)

п’ятниця, 15 жовтень 2021, 23:30

30-річний британець на ім'я Тім Аріс від нудьги на карантині почав вирощувати картоплю, моркву та інші овочі. Ось тільки до чого призведе ця затія, чоловік навіть не здогадувався, передають Патріоти України. . Копаючи город, агроном-любитель натрапив н...