"Чекаємо інструкцію від Кабміну": Адвокат пояснив, що не так із застосунком "Резерв+"

За минулий тиждень понад мільйон українців оновили свої дані через застосунок "Резерв+". Це в десятки разів більше, ніж в ТЦК та ЦНАП, де військовозобов'язані годинами вистоюють у чергах. Однак цей застосунок не працює належним чином і до того ж він немає необхідної документації, яка б визначала його офіційність.

Про те, що не так із застосунком "Резерв+" розповів адвокат Богдан Кушнір у новому випуску програми OBOZ.TALK. Він наголосив, що наразі очікують на інструкцію від Кабінету міністрів щодо цього додатку.

"Ми чекаємо інструкцію від Кабміну. Він зобов'язаний надати роз'яснення щодо цього застосунку Резерв+. Адже, як ми бачимо, у нас все відбувається навпаки. Спочатку з'являється додаток, а потім щодо нього йде інструкція і розпорядження. Загалом, зараз цей додаток – фактично лише просто анонсований. Жодного документа немає, де б він був прописаний. Є інформація про те, що це електронний додаток, є інформація про те, що там будуть зберігатися дані або доступ до інформації. Але жодної вказівки від державного органу про те, що саме це цей додаток – нема", – наголосив юрист.

Кушнір вказав на недоліки "Резерв+", порівнявши його з додатком "Дія", який має всі необхідні документи, які зазначають, що це офіційний додаток від держави, і ним можна користуватися для отримання певних адміністративних послуг. На відміну від "Дії" застосунок "Резерв+" таких документів не має.

Цей інструмент потрібно було протестувати до, а не після запуску, наголосив Богдан Кушнір

"Але здоровий глузд і деякі державні органи – це трохи несумісні речі, на жаль", – іронічно зазначив юрист.

Він нагадав, що застосунок "Дія" у 2019 році спочатку запустили як тестову базову версію, були запрошені спеціальні тестери, які перевіряли всі проблемні моменти, дивились, де вилізуть якісь помилки, звіряли логи. Це цілий процес, який вимагає певного часу.

Також був окремий наказ Міністерства внутрішніх справ про те, що додаток працює в тестовому режимі, але поліцейські мають сприймати документи в "Дії", як офіційні.

Натомість застосунок "Резерв+" з'явився 18 травня без будь-якого попереднього тестування і без супроводу документів, які б визначали його офіційність.

"Мають бути, ще раз кажу, документи. І тут з'являється додаток, анонсований Міністерством оборони з 18 травня... Вони стартанули, в них все заглючило, воно не працювало, не дійшло згоди... повилазило дуже багато помилок. Ще раз повідомляю про те, що немає жодної документації офіційної про цей застосунок. Він дійсно отримав доступ до певних баз ТЦК, але, знову таки, він не готовий. В ньому ж нічого немає, він сирий. Для того, щоб його запускати в такий масштаб, потрібно було трошки по-іншому працювати", – наголосив юрист.

Е-бронювання буде доступним через "Дію": Коли запустять послугу і як працюватиме

субота, 22 червень 2024, 22:25

Електронне бронювання буде доступним на порталі "Дія". Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти України. Вона пояснила, що кожен керівник підприємства отримає доступ до записів у реєстрі Пенсійного фонду ст...

Репресії, доноси та заздрість: Мирович нагадав, якими насправді були "добрі люди" з СРСР

субота, 22 червень 2024, 21:55

Радянська пропаганда зображувала типового свого громадянина, як чесну, працьовиту, віддану та добру людину. Тому фанати СРСР не рідко жаліються на те, що раніше не лише ціни, а навіть люди були кращими, передають Патріоти України. Однак насправді за іл...