Чекають на "азовців": Правозахисник повідомляє про те, що Росія мобілізувала тюремних катів

Засновник ресурсу з прав людини Гулагу.net Володимир Осєчкін заявив, що зараз до українських військовополонених застосовуються нелюдські методи дізнання. Про це Осєчкін заявив в інтерв'ю "Главкому", передають Патріоти України.

Осєчкін заявив, що він має обґрунтовані підозри говорити про те, що подібні тортури, які є на відео, будуть у концтаборах, де утримують українських військовополонених.

«У нас є обґрунтовані підозри так рахувати. Ми знаємо, що цілу низку «капо»-розробників (ув'язнених, призначених керівництвом колонії для нагляду за роботою в колонії інших ув'язнених) з Іркутська, Красноярська та інших «тортурових» регіонів відправили на кордон з Україною. Це ті «капо»-розробники, які мають тривалий термін позбавлення волі, хто б'є, катує, гвалтує і вбиває людей. Вони секретні агенти, вони перебувають на контракті з головним оперативним управлінням ФСВП, та з управлінням «М» ФСБ Росії. Відповідно, їх можуть використовувати для різноманітних тортур, ломок, примусу людей до дачі показань або до умертвіння. Їх не випадково з Красноярська, Іркутська, Кірова та Омська відправляли до Ростова і, на мою думку, до Білгорода. Саме останні два міста перебувають біля кордону з Україною», – сказав він.

Відомий правозахисник зазначив, що є всі підстави вважати, що тюремних катів направили туди не просто так, а саме, щоб вони займалися внутрішньокамерною розробкою.

«У яких масштабах вона йде, можна тільки здогадуватися... Я обґрунтовано підозрюю, що зараз до цілої низки військовополонених застосовуються нелюдські методи дізнання. Особливо зараз. Моє джерело повідомило, що зараз вони особливо руки потирають, розуміючи чудово, що до них звозитимуть учасників батальйону «Азов» для того, щоб їх ламати, і щоб якась частина з них, а це за статистикою 20-30%, як вони висловлюються, «розкололася», прогнулась і почала свідчити, які вони були «нацисти» і «бендерівці», – підкреслив Осєчкін.

Він також неоднозначно прокоментував підготовку обміну полоненими, про який заявляла українська влада. «Поранених. А не поранених? Там більшість не поранені», – коротко відповів правозахисник. На початку лютого цього року Осєчкін розповідав про погрози вбивства.

«З цієї частини не можу дати вам докладну відповідь саме з міркувань безпеки. Але можу сказати, що від того періоду мене взяли під державний захист. Усіх деталей не можу розкривати. Скажу лише, що дуже багато обмежень для мене щодо переміщень і переміщень. Проте я почуваюся у відносній безпеці з урахуванням тих заходів, які стосовно мене застосовуються», – розповів він.

Правозахисник також пояснив, чому Путін та його оточення віддали відмашку Кадирову, щоб його вбили. «Головна причина – загроза міжнародному трибуналу. Вони реально розуміють, що ми не просто зібрали якусь частину матеріалів, а ми зібрали безпрецедентну кількість об'єктивних доказів, що свідчать про систематичні тортури. Якби була політична воля на рівні Євросоюзу та ООН, вже був би міжнародний трибунал», - резюмував Осєчкін.

"Ми стоїмо до кінця і нас не зламати": Колишній чоловік Ані Лорак українською мовою повідомив про повернення до Києва (фото)

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:14

Колишній чоловік співачки Ані Лорак, яка замовчує війну, Мурат Налчаджіоглу повернувся в Україну з Туреччини, куди поїхав зі своєю новою коханою – українською візажисткою Лілією Реус у березні. Про своє прибуття до Києва бізнесмен турецького походження...

"Частина проти війни, іншим "шкода пацанів, яких вбивають ЗСУ": Юрій Шевчук розповів про друзів-військових у Росії

п’ятниця, 1 липень 2022, 23:00

Лідер та незмінний учасник російського рок-гурту ДДТ Юрій Шевчук розповів про друзів, які служать у ЗС Росії. За його словами, деякі виступають проти війни в Україні, а деякі просто виявляють жалість до своїх товаришів, які гинуть через повномасштабне ...