
Через обстріли Росії у Харкові знеструмлена ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів". У роботу включені аварійні дизель-генератори. Про це інформує Державна інспекції ядерного регулювання України, передають Патріоти України.
"Ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів" сьогодні (4 квітня - ред.) о 08:30 ранку втратила зовнішнє електропостачання під час обстрілу м. Харків військами рф", - йдеться у заяві Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".
Система аварійного енергозабезпечення спрацювала в штатному режимі. Зараз установка працює за допомогою дизель-генератори.
Радіаційна ситуація на майданчику в межах норми. Додамо, що "Джерело нейтронів" призначене для проведення наукових та прикладних досліджень у галузі ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії, а також для виробництва медичних радіоізотопів. Після вторгнення РФ 2022 року територія об'єкта була обстріляна декілька декільків.
Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...
В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...