Через атаку РФ у Харкові знеструмлена ядерна установка: Стало відомо, чи є небезпека для населення


Через обстріли Росії у Харкові знеструмлена ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів". У роботу включені аварійні дизель-генератори. Про це інформує Державна інспекції ядерного регулювання України, передають Патріоти України.

"Ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів" сьогодні (4 квітня - ред.) о 08:30 ранку втратила зовнішнє електропостачання під час обстрілу м. Харків військами рф", - йдеться у заяві Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".

Система аварійного енергозабезпечення спрацювала в штатному режимі. Зараз установка працює за допомогою дизель-генератори.

Радіаційна ситуація на майданчику в межах норми. Додамо, що "Джерело нейтронів" призначене для проведення наукових та прикладних досліджень у галузі ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії, а також для виробництва медичних радіоізотопів. Після вторгнення РФ 2022 року територія об'єкта була обстріляна декілька декільків.

Не солодощі й не фастфуд: Експерти назвали найкалорійніший продукт на планеті

вівторок, 23 червень 2026, 23:12

Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...

Варто знати! У ТЦК сказали, хто обов'язково має пройти ВЛК

вівторок, 23 червень 2026, 22:58

В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...