Через атаку РФ у Харкові знеструмлена ядерна установка: Стало відомо, чи є небезпека для населення


Через обстріли Росії у Харкові знеструмлена ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів". У роботу включені аварійні дизель-генератори. Про це інформує Державна інспекції ядерного регулювання України, передають Патріоти України.

"Ядерна підкритична установка "Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів" сьогодні (4 квітня - ред.) о 08:30 ранку втратила зовнішнє електропостачання під час обстрілу м. Харків військами рф", - йдеться у заяві Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут".

Система аварійного енергозабезпечення спрацювала в штатному режимі. Зараз установка працює за допомогою дизель-генератори.

Радіаційна ситуація на майданчику в межах норми. Додамо, що "Джерело нейтронів" призначене для проведення наукових та прикладних досліджень у галузі ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії, а також для виробництва медичних радіоізотопів. Після вторгнення РФ 2022 року територія об'єкта була обстріляна декілька декільків.

Повернення графіків: В Україні попередили про можливі відключення електроенергії - під ударом будуть ці міста

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:42

В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...

На Львівщині розпочали беатифікацію священника, страченого більшовиками

п’ятниця, 26 червень 2026, 22:14

У селі Незнанів Львівської області розпочався процес беатифікації отця доктора Станіслав Сярок, який загинув у молодому віці під час радянських репресій, передають Патріоти України. Урочистості з нагоди початку процесу відбулися 25 червня в парафії Пре...