Вчені зауважують, що такі втрати можуть негативно вплинути на стан екосистеми та життєдіяльність людини.
"Кожна комірка моделі, де зникнуть оптимальні кліматичні умови поширення вивірки, кожний відсоток втрат ареалу виду є і будуть свідченням порушення стану екосистем.
І ці порушення можуть спричинити значні, болісні для природи й людини втрати.
Такі зміни безумовно вплинуть на екосистемні послуги – ті, на які спирається життя і добробут людства" – пояснює експерт "Української природоохоронної групи" та співавтор дослідження Григорій Коломицев.
Науковці змоделювали кілька сценаріїв поширення виду в кліматичних умовах, які відповідають найбільш актуальним сценаріям кліматичних змін до 2100 року в межах Східної Європи.
Якщо глобальна температура у світі зросте в межах 1,5°C до 2100 року, то на території України вдасться зберегти 49% ареалу білок.
Науковці зазначають, що це мінімальний і невідворотний вплив зміни клімату на поширення вивірки.
Якщо температура підвищиться на 1,8°C, то втрати сягатимуть уже 57%.
При розвитку найбільш негативного сценарію, який передбачає зростання середньої температури більше ніж на +2°С, очікується катастрофічне скорочення ареалу вивірки.
Втрати можуть сягати близько 97%.
Тоді від первинного, притаманного видові ареалу можуть залишитись лише острівці в межах гірських територій України.
Маршрутки Дрогобича не виїхали на встановлені маршрути по місту після затримання одного з водіїв. Співробітники ТЦК пояснили, що затримання відповідало вимогам законодавства України. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Львівський облас...
Українська журналістка Анастасія Федченко розповіла, як після атаки РФ по Кривому Рогу, яка забрала життя дев'ятьох дітей, натрапила на російськомовне оголошення про пошук няні для дитини в Києві з необов'язковим знанням української мови. Про це вона н...