
В одній із лікарень Хмельницької області неповнолітньому пацієнту провели хірургічну операцію, яка, як виявилася, була йому зовсім непотрібна. Про це повідомили у пресслужбі Хмельницької обласної прокуратури, передають Патріоти України.
У повідомленні йдеться, що цей випадок стався ще у 2020 році. Тоді до приймального відділення лікарні доставили 11-річного хлопчика зі скаргами на підвищену температуру, загальну слабкість та біль у черевній ділянці справа.
Після первинного огляду лікарем приймального відділення хлопчику був встановлений діагноз гострий апендицит під знаком питання та на подальше лікування направлено у хірургічне відділення.
Завідувач хірургічного відділення підтвердив діагноз після лабораторної діагностики, але не провів додаткову діагностику: ультразвукове дослідження органів черевної порожнини та гастроскопію. Також він не призначив обов’язкову консультацію педіатра та ЛОРа, а одразу вирішив здійснити оперативне втручання.
Після проведення операції виявилось, що діагноз був неправильним, а оперативне втручання було непотрібне. У дитини був апендикулярний інфільтрат, що лікується шляхом проколів діаметром до 1 см та введенням хірургічних інструментів.
Завідувачу хірургічним відділенням однієї із лікарень на Хмельниччині повідомили про підозру у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому (ч. 2 ст. 140 КК України). Триває досудове розслідування.
Печери з мощами святих після атаки росіян на Києво-Печерську лавру не постраждали, хоча не виключаються і віддалені наслідки цієї атаки РФ. Про це намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври Православної церкви України (ПЦУ) єпископ Авраамій повід...
Мешканець Калущини під час прогулянки до лісу натрапив на кілька білих трюфелів. Цей гриб вважається одним з найдорожчих та найрідкісніших у світі, зазначають Патріоти України. Чоловік розповів кореспондентам видання "Інформатор Калуш", що знайшов одра...