Через півтора місяця після скандалу: МОЗ відновив переговори з інститутом НАН України про тести на COVID-19

ПЛР-тести були розроблені українськими фахівцями ще в лютому за замовленням РНБО України, але тепер їх модернізували.

МОЗ України відновило переговори з Інститутом молекулярної біології і генетики по виготовленню ПЛР-тестів для виявлення коронавірусу. Про це повідомляється на сторінці інституту в Facebook, передають Патріоти України.

В Інституті зазначили, що ПЛР-тести були розроблені українськими фахівцями ще в лютому за замовленням РНБО України, але тепер їх модернізували для спрощення роботи ЦГЗ.

“Модернізація торкнулася включення в набір системи виділення вірусної РНК і синтезу ДНК”, – ідеться в повідомленні.

Наголошується, що зараз співробітники інституту можуть виготовляти від 10 до 20 тисяч ПЛР-тестів на тиждень. При цьому, ще в лютому були виготовлені 1000 вітчизняних тестів, вони були передані до медустанов країни 10-12 березня.

“Першого хворого коронавірусом в Україні – у Чернівцях – на початку березня виявили завдяки тестам виробництва Інституту молекулярної біології і генетики”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в березні співробітників Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, які створили вітчизняний тест для діагностування коронавірусу, відправили в неоплачувану відпустку. 24 березня заступник голови Інституту, доктор біологічних наук Сергій Дзядевич заявив, що інститут НАН України змушений був у розпал пандемії піти на такий крок через відсутність фінансування з боку держави.

Людський організм довго зберігає пам'ять про пережитий біль: Вчені здивували висновком

понеділок, 22 квітень 2024, 9:55

Людській організм зберігає в макрофагах "спогади" про біль, який людина відчула у ранньому віці, що стає одним з основних елементів імунної системи, передають Патріоти України. У повідомленні вказується, що науковцям з Дитячого центру Цинцинатті вдал...

Оце так: П'ятеро ухилянтів спокійно пішки перейшли в Угорщину - один перевдягся у піксель

понеділок, 22 квітень 2024, 9:48

Кадри з прикордонної відеокамери зафіксували, як вранці 20 квітня група з 5 чоловіків незаконно перетнула українсько-угорський кордон поблизу села Дийда в Закарпатській області, передають Патріоти України. На відеозаписі видно, як четверо цивільних ос...