
Через посилення радіаційного впливу в Антарктиді США планують евакуацію бази дослідників з льодовикового континенту. Як стало відомо одна з баз США, де розмістилися полярники знаходиться в небезпечній близькості від розлому, який є джерелом радіоактивності. І якщо поширення радіації на поверхні льодового щита триватиме такими ж темпами як зараз, то ймовірно базу доведеться евакуювати, пише Explourer.
Як зазначає видання, евакуація буде стосуватися бази Палмер, в районі якої в водах виявлено підвищена радіоактивність. Поки рівень радіації є безпечним, але в разі посилення концентрації радіонуклідів у США є план евакуації персоналу і консервації бази на невизначений період.
Станція названа в честь Натаніеля Палмера, першого американця, який бачив Антарктиду. Максимальна чисельність персоналу 46 чоловік, проте зазвичай тут перебувають 40 осіб влітку і 15-20 чоловік взимку. Наукові лабораторії розташовані в будівлі біолабораторії, крім того, є пірс і вертолітний майданчик.
У милі на північний захід розташована «Стара станція Палмер», поруч з англійської «Базою N», побудованої в середині 1950-х. Це місце відоме нині як острів Амслера. «Стара станція» була споруджена 1965-го, за три роки до відкриття основної, і використовувалася будівельниками «Нової станції», а пізніше як резервний притулок для персоналу «Нової станції», але ця можливість ніколи не була задіяна і в 1990-х стару станцію демонтували в рамках екологічної програми з вивезення сміття з Антарктики.
Українці, які досі не оформили право власності на земельні паї, ризикують втратити свої ділянки. Остаточний термін для завершення всіх процедур встановлено на 1 січня 2028 року — після цієї дати землю можуть передати у комунальну власність територіальн...
У той час як деякі пенсіонери можуть отримувати щомісячну надбавку в розмірі 650 гривень, інші цілком можуть розраховувати на одноразову виплату в розмірі 3100 гривень. При цьому багато українських пенсіонерів не знають, що можуть отримувати не лише ос...