Через Сахару та гірські хребти: Зозуля-мігрантка за 5 років подолала більше 80 тис. кілометрів

Зозуля повернулася до Великобританії після завершення рекордного польоту з Африки. За 5 років зозулька на ім'я PJ 10 разів перетнула Сахару.

Рекорд маленької пташки з Саффолк зареєстрували орнітологи. Зазначена фахівцями Британського фонду орнітології як PJ, вона з 2016 року перебувала під пильним наглядом супутника. Про це пише ВВС , інформують Патріоти України. Зозуля на ім'я PJ встановила рекорд, пролетівши понад 80 000 км за останні п'ять років, мігруючи до Великобританії і назад.

За даними Британського фонду орнітології (BTO), звичайні зозулі (Cuculus canorus) зимують в Африці та мігрують до Великобританії навесні для гніздування, зазвичай прилітають наприкінці квітня — початку травня.

Але таких птахів в останні десятиліття стало набагато менше, і з початку 1980-х їх чисельність у Великобританії впала приблизно на 65%. У 2009 році цей вид був доданий до "червоного списку" Королівського товариства захисту птахів, що означає, що птахи мають найвищий природоохоронний пріоритет у Великобританії, повідомляє Livescience.

Щоб краще зрозуміти, чому популяції зозуль скорочуються, BTO запустив у 2011 році проект із відстеження зозуль, щоб помітити птахів і стежити за ними під час їх міжконтинентальної міграції. Команда розмістила мітку на PJ у 2016 році в рамках проекту відстеження. З тих пір вчені спостерігали за подорожами зозулі через пустелю Сахара та Берег Слонової Кістки в Африці, через Францію та Іспанію і, нарешті, назад у Саффолк, Англія, де вона була вперше виявлена.
"Це дивовижна і незвичайна зозуля", — говорить Кріс Хьюсон, провідний вчений проекту з відстеження зозуль. "Зазвичай вони мігрують в Африку через Іспанію або Італію і літають таким же маршрутом щороку, але PJ використовувала обидва маршрути й один проміжний протягом п'яти років, і, фактично, минулої осені вона зупинялася і в Іспанії, і в Італії".

Тепер PJ є першим птахом у проекті з відстеження зозуль, яка здійснила п'ять міграцій назад в Англію, оголосив BTO. За останні п'ять років PJ перетнула Сахару 10 разів, перелетівши через Атлаські гори Африки і через європейські Піренеї.

"Змінивши свій маршрут, PJ, можливо, змогла уникнути несприятливих умов під час міграції і, так, збільшила свої шанси на виживання", говорить Хьюсон.
Хьюсон і його команда раніше зʼясували, що маршрути зозуль в Африку пов'язані з різними рівнями смертності. Зокрема, птиці, які летять по "західному маршруту", через Іспанію і Марокко, з більшою ймовірністю помруть до завершення перельоту через Сахару порівняно з птахами, які вибирають "східний маршрут" через Італію або Балкани. Більшість смертей на західному маршруті сталися в Європі, що вказує на те, що в цьому можуть бути винні нещодавні посухи, лісові пожежі, великомасштабні зміни навколишнього середовища та скорочення улюбленої їжі зозулі, великих гусениць молі в цьому регіоні.
Але, незважаючи на безліч проблем, пов'язаних із міграцією, PJ знову повернулася в Саффолк, і цього літа їй має виповнитися 6 років. І це принесе їй звання найстарішого зозулі в історії.
"Ми з великим інтересом спостерігали за PJ з тих пір, як вона почала своє повернення до Великобританії наприкінці лютого, бажаючи, щоб вона завершила свою подорож назад у Великобританію цієї весни", — говорить Хьюсон. "Тепер ми можемо зітхнути з полегшенням, знаючи, що вона благополучно повернулася в Саффолк, але, звичайно, я з нетерпінням чекаю можливості більш уважно вивчити відомості, які ми отримали завдяки PJ".

Він мав би бути менш зараз ним, але...: Вчені дізналися, що посилило індійський штам COVID-19

середа, 23 червень 2021, 11:59

Японські біологи з'ясували, що стійкість індійського штаму коронавіруса нового типу (варіанта Дельта) до антитіл пов'язана з мутацією P681R. Результати дослідження були опубліковані на сайті препринтів bioRxiv, передають Патріоти України.

Під Одесою на узбережжі моря оселилися лисиці, які не бояться людей (фото)

середа, 23 червень 2021, 11:29

За 30 кілометрів від Одеси на штучних пляжах селища міського типу Фонтанка в каменях оселилися лисиці. Дикі тварини живуть там вже близько пів року і зовсім перестали боятися людей. Світлини із лисицями опублікував місцевий фотограф у Facebook, передаю...