
Студентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Софія Романів написала заяву про відрахування з вишу, не змирившись із реакцією факультету після заяв щодо можливих сексуальних домагань з боку професора Йосипа Лося. Відповідний пост Софія Романів опублікувала на своїй фейсбук-сторінці, додавши фото заяви, передають Патріоти України.
Як розповіла Софія Романів, її заява стала своєрідним протестом проти дещо запізнілої і непереконливої реакції факультету. "Вважаю, що на скандал, який відбувся з нашим викладачем, можна було відреагувати значно радикальніше і швидше. Насправді після публікації мого допису зі мною зв’язалися декілька викладачів, вони справді висловили підтримку. І це саме ті промінчики світла, про які я згадувала в дописі. Однак я переконана, що на факультеті залишилося чимало викладачів, для яких ця вся історія залишиться вигадкою студентів, скажемо так, і для них це зайвий шум, про який вони все одно не замисляться, що щось сталось не так. Тому поки на факультеті залишаються ще такі люди, я не маю бажання залишатися", – зазначила дівчина.
Водночас уже колишня студентка ЛНУ вважає, що зараз ідеальний час для того, щоб боротися за справедливість і за те, що наступні покоління студентів мали кращу і якіснішу освіту.
Софія навчалася на першому курсі магістратури факультету журналістики. "Якби 5 років тому мені сказали, що я подам заяву на відрахування з університету, не довчившись 2 семестри до завершення магістратури, я б не повірила. Але реальність виявилась іншою. Я була готова пробачити факультету всі його недоліки, повʼязані зі змістовим наповненням наших пар. Я була готова закрити очі на те, що наявність роботи у власних студентів викладачі часто сприйматимуть швидше як недолік, аніж привід для гордості та підтримки. Однак я відмовляюсь сприймати, коли у місці, яке я любила, викладачі, яких я поважала, звинувачують студентів за правду та стають на захист зла. Або ж легітимізують це зло своєю мовчазною згодою. Розчарування і сором – те, що я відчуваю після останніх новин про рідний факультет. Тож, ідучи за покликом серця та розуму, завершую розділ свого життя під назвою "журфак", – написала дівчина.
Вона не закликає інших студенток повторювати її вчинок, але просить не замовчувати проблеми.
Водночас Софія Романів подякувала факультету за друзів, знайомства, досвід та життєві уроки. "Дякую за приємні спогади, яких все ж залишилось чимало. Дякую за ті промінчики світла серед викладачів, які давали реальні знання, підтримували та змушували вірити в краще", – додала студентка.
За часів задекларованої загальної рівності радянські громадяни все одно знаходили способи продемонструвати свій високий соціальний статус. Оцінити фінансове становище родини можна було з першого погляду на її житло, предмети інтер'єру, гардероб чи наяв...
Для призначення пенсії в Україні ключову роль відіграє страховий стаж, а не лише записи в трудовій книжці, передають Патріоти України. Після 1 січня 2004 року до стажу зараховують лише періоди, за які сплачувалися страхові внески, нагадали у Пенсійному...