Через скільки часу після вживання алкоголю можна сідати за кермо авто - показник для різних напоїв

Незмінна для кожного водія аксіома звучить дуже просто: випив - за кермо не сідай. Але часто водії нівелюють це правило, цим самим не тільки порушуючи закон, а й створюючи небезпеку для всіх учасників дорожнього руху, передають Патріоти України.

Статистика ДТП за участю п’яних водіїв, на жаль, не зменшується. Часто трапляється, що на ранок після гучної вечірки чи посиденьок з друзями водії сміливо сідають за кермо, не задумуючись, що в крові може міститися ще чимала доза алкоголю. Видання Аmpercar розповіло, Коли можна сідати за кермо авто після вживання пива, вина та горілки.

Особливості похмілля

Вранці, не відчуваючи похмілля, водії думають, що все добре, алкоголь вивітрився і можна їхати на роботу на власному авто. Фахівці застерігають: незалежно від самопочуття, в крові ще може лишатися досить висока доза випитого алкоголю. Варто врахувати три фактори:

  1. кількість випитого пива, вина, горілки тощо;
  2. скільки часу минуло з моменту вживання;
  3. як організм переносить алкоголь (індивідуальні особливості).

Останній пункт включає фізіологічні параметри:

  • вагу водія
  • стать
  • стан печінки
  • швидкість метаболізму
  • роботу органів травлення
  • кількість спожитої їжі тощо.

За словами лікарів, навіть якщо було випито небагато пива, не слід сідати за кермо.

Чи допоможе сон швидко протверезіти

Є дуже популярний міф: кажуть, що сон допомагає швидко протверезіти. Фахівці стверджують, що це не так. Сон не впливає на дозу алкоголю в крові.

Аналогічно можна говорити і про каву. Є думка, що міцний чай, кава, контрастний душ сприятимуть протверезінню. Насправді всі ці методи просто підбадьорять водія, але ніяк не виведуть алкоголь з організму.

Скільки часу потрібно для виведення алкоголю

Якщо випили пиво

Лікарі кажуть, що тут працює звичайна математика. Наприклад, якщо водій випив 0,5 л пива, його вміст в крові наблизиться до нуля вже через 2-2,5 години. Далі – по зростаючій: 1 літр виведеться через 4-4,5 години, 1,5 літра – через 7 годин і т.д.

Як довго виводиться вино

Щоб очистити кров від алкоголю, що міститься у пляшці вина, потрібно аж 10,5 годин. Споживши 500 мл, кров очиститься через 7,5 годин. Якщо ви вирішили випити 100 мл вина – алкоголь вивітриться з крові через 1,5 години.

Дані щодо горілки

Горілка – найміцніший напій, тож цілком логічно, що на її виведення знадобиться набагато більше часу. Лікарі кажуть, що 0,5 л горілки буде в організмі ще 24 години. Тобто, 100 г випитої горілки будуть у крові ще приблизно 4 години після вживання.

Оргія із чоловіком-повією у польській церкві: Гучний скандал отримав продовження

середа, 27 вересень 2023, 13:30

У польському місті Домброві Гурнічій священники у храмі влаштували оргію із чоловіком-повією. Після гучного сексуального скандалу експерти закликають єпископа Сосновської дієцезії Гжегожа Кашака піти у відставку, але духівник не хоче йти. Продовження і...

Заступником голови Інституту українознавства став "кагебіст"?: Українці обурені, в мережі вирує скандал

середа, 27 вересень 2023, 13:16

Заступником директора Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України став Дмитро Вєдєнєєв. Про це повідомили на сторінці Інституту у Facebook, передають Патріоти України. «21 вересня 2023 року на зборах колективу Науко...