"Черницям не можна торкатися котів!": У Києві ігуменя відомого монастиря втрапила у гучний скандал

Ігуменя Євлампія впевнена, що через пухнастиків нібито можна навести порчу на людей.

Котиків виганяють із монастиря. Фото: Фейсбук.

Ігуменю Вознесенського Флорівського монастиря у Києві Євлампію звинуватили в тому, що та будь-якими способами виганяла котів із території обителі. Хоча перед її призначенням тварини постійно там проживали. Євлампія стала ігуменею після смерті її попередниці Антонії у 2018 році. Про це повідомив житель Київщини, який спілкувався з новою настоятелькою монастиря, Григорій Бодун на своїй сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

"Для нової ігумені Євлампії стерилізація – страшний гріх. У котах вона вбачала об'єкт для перенесення чорної магії (сліпнуть і хворіють матінки, які займаються котами). Черницям не можна брати до рук тварин, адже, на її думку, так "прокидається материнський інстинкт", і тварини відволікають від основної мети – порятунку душі...", – написав він.

За словами чоловіка, за рік керування Євлампії 30 осіб, незгодних із такою позицією, вже залишили монастир. "Цієї весни матінкам, які доглядали тварин, ігуменя поставила ультиматум: прибрати тварин із монастиря за будь-яку ціну. Всі улюбленці покійної матінки Антонії були вигнані на вулицю", – зазначив Бодун.

Він додав, що, коли Євлампії розповіли про Закон "Про захист тварин від жорстокого поводження" та відповідальність за його порушення, ігуменя розцінила це як погрозу. За словами чоловіка, в листопаді жінка вигнала з монастиря матінку Тавіфу через те, що та продовжувала доглядати котів усупереч всім обставинам.

Характерно, що відповідне оголошення з проханням "про допомогу" з'явилося і на офіційному сайті монастиря. "Монастир звертається по допомогу до всіх небайдужих: виявіть милосердя до матінок та котів, які проживають на території монастиря. Заберіть котиків або допоможіть їх влаштуватися. Адже черниці, які за ними доглядають, втрачають здоров'я і зір", – йдеться у ньому.

Користувачі мережі почали обурено коментувати ситуацію. "Жах. Що там за вірянка така? Вперше таке читаю... Кіт – Божа тварина, вважається. Може вона і молитви не ті читає, що душа черства і чорна у неї. Треба відвідати такий монастир обов'язково", "Бездушність і жорстокість. Чомусь дуже часто трапляється у служителів церковних", – написали вони.

Тверезий і з гордо піднятою головою: У Києві помітили голого чоловіка, який гуляв урядовим кварталом

вівторок, 4 серпень 2020, 22:30

Рідкісні перехожі ігнорували відсутність одягу у чоловіка і поводилися так, ніби нічого незвичайного не відбувається. У Києві в урядовому кварталі розгулював абсолютно голий чоловік. Відповідне відео в Facebook опублікував користувач Дмитро Кучер, пере...

Шокуючі цифри: В Італії реальна кількість випадків коронавірусу у рази вища, ніж в офіційних бюлетенях

вівторок, 4 серпень 2020, 22:16

Вірус охопив Італію з сильною територіальною диференціацією. Зазначається, що у дослідженні взяли участь 64600 жителів Італії і з’ясувалося, що антитіла є у крові 2,5% населення. «Цифра у 2,5% говорить нам, що це було значне явище, яке торкнулося близь...