Червоний прапор тривоги: При якому артеріальному тиску може трапитись інсульт

Зв'язок інсультів і підвищеного тиску давно доведено у великих міжнародних дослідженнях.

В європейських рекомендаціях з лікування артеріальної гіпертонії вказується, що позитивна кореляція (взаємозв'язок) між інсультами та цифрами тиску починається з систолічного тиску (верхнього) 115 мм рт.ст. Про це розповів кардіолог Руслан Шомахов, передають Патріоти України.

Однак, попри це, вірогідне зменшення смертності та частоти інфарктів і інсультів, починається при загальному зниженні цифр тиску в людей менше 140/90 мм рт.ст. (Ряд досліджень останніх років наполягає на цифрі менш 120/80 мм рт.ст.).

При якому тиску трапляється інсульт?

Все індивідуально. Чиїсь судини довгий час можуть витримати та тиск 180/100 мм рт.ст. А у когось інсульт трапляється і при тиску 140/90 мм рт.ст. Найголовніше – не шукати той запас міцності, за яких у вас може розвинутися інсульт. Тиск понад 140/90 – величезний червоний прапор, який сигналізує, що ви в небезпеці.

Відповідно, чим вищий тиск, тим вищий ризик інсульту та інфаркту. Результати великих спостережних досліджень показали, що зниження систолічного (верхнього) артеріального тиску всього на 5 мм рт. ст. знижує ризик смертності при інсульті на 14%, від інфаркту на 9%, ризик загальної смертності на 7%.

Якщо ви помітили, що тонометр часто і наполегливо показує більше, ніж 140/90 мм рт.ст. – негайно зверніться до лікаря!

Джерело: 24 канал

Резонанс тижня. Пілоти зустріли колег на колінах: У "Борисполі" прощаються з жертвами катастрофи літака МАУ в Ірані (фото, відео)

вівторок, 21 січень 2020, 4:00

В аеропорту "Бориспіль" триває прощання з 11 українцями, які загинули внаслідок авіаудару іранських військ в Тегерані. Близько 12:00 тіла загиблих із літака жалобним кортежем доставили до терміналу В. Вздовж дороги вишикувалися нацгвардійці. В аеропорт...

Хіти тижня. Що чекає українців після переходу на IBAN: Експерт попередив про небезпеки

вівторок, 21 січень 2020, 3:00

Система IBAN - це можливість привести нашу банківську систему до загальносвітової банківської системи і розрахункових рахунків клієнтів, розповів експерт із питань економіки Інституту Growford Олексій Кущ, передають Патріоти України. "Нова система дозв...