Червоний прапор тривоги: При якому артеріальному тиску може трапитись інсульт

Зв'язок інсультів і підвищеного тиску давно доведено у великих міжнародних дослідженнях.

В європейських рекомендаціях з лікування артеріальної гіпертонії вказується, що позитивна кореляція (взаємозв'язок) між інсультами та цифрами тиску починається з систолічного тиску (верхнього) 115 мм рт.ст. Про це розповів кардіолог Руслан Шомахов, передають Патріоти України.

Однак, попри це, вірогідне зменшення смертності та частоти інфарктів і інсультів, починається при загальному зниженні цифр тиску в людей менше 140/90 мм рт.ст. (Ряд досліджень останніх років наполягає на цифрі менш 120/80 мм рт.ст.).

При якому тиску трапляється інсульт?

Все індивідуально. Чиїсь судини довгий час можуть витримати та тиск 180/100 мм рт.ст. А у когось інсульт трапляється і при тиску 140/90 мм рт.ст. Найголовніше – не шукати той запас міцності, за яких у вас може розвинутися інсульт. Тиск понад 140/90 – величезний червоний прапор, який сигналізує, що ви в небезпеці.

Відповідно, чим вищий тиск, тим вищий ризик інсульту та інфаркту. Результати великих спостережних досліджень показали, що зниження систолічного (верхнього) артеріального тиску всього на 5 мм рт. ст. знижує ризик смертності при інсульті на 14%, від інфаркту на 9%, ризик загальної смертності на 7%.

Якщо ви помітили, що тонометр часто і наполегливо показує більше, ніж 140/90 мм рт.ст. – негайно зверніться до лікаря!

Джерело: 24 канал

"Остается молиться": В окупованій Макіївці через підземні поштовхи почали валитися будинки (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 12:15

Окупаційна "влада" ніяк не реагує на ситуацію, чим місцеві мешканці дуже незадоволені. Жителі окупованій бойовиками "ДНР" Макіївки повідомляють про незвичні підземні поштовхи невідомого походження, які руйнують їхні будинки, передають Патріоти України....

Хіти тижня. Кинули "на підвал": Російських туристок прийняли за повій в аеропорту Сеула (відео)

середа, 23 жовтень 2019, 12:00

Одну дівчину посадили в літак майже одразу, а іншим довелося провести у підвалі від декількох діб до тижня. Співробітники аеропорту в південнокорейському Сеулі прийняли російських туристок за повій і не пропустили через кордон. Про це у вівторок, 15 жо...