Чоловік отримав повістку і не прийшов до ТЦК через "тяжкий емоційний стан": Яке рішення ухвалив суд

У Чернігівській області до 3 років позбавлення волі за ухилення від мобілізації засудили чоловіка, який отримав повістку, але не прийшов до ТЦК "через тяжкий емоційний стан". Про це йдеться у вироку Ічнянського райсуду Чернігівської області, передають Патріоти України.

За даними суду, чоловік у лютому 2024 року прийшов до ТЦК для уточнення даних. 6 лютого він пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до мобілізації. Він отримав "бойову повістку" та повинен був 7 лютого прийти до військкомату для відправлення на службу по мобілізації, проте ухилився.

На суді чоловік провину визнав та розкаявся. Свої дії він пояснив "тяжким емоційним станом через наслідки війни".

Суд встановив, що підозрюваний на обліку у психіатра та нарколога не перебуває. Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та засудив до 3 років позбавлення волі.

"Суд, призначаючи дане покарання, зауважує, що на території України введений та діє воєнний стан, а тому дана категорія кримінальних правопорушень викликає значний суспільний резонанс, у зв`язку з чим покарання і застосування ст. 75 КК України не сприятиме його меті, а саме виправленню та запобіганню нових кримінальних правопорушень, як самим обвинуваченим, так і іншими особами", — йдеться у вироку.

Нахабно, дико, символічно: У Києві знесли садибу Зеленських

неділя, 21 липень 2024, 0:17

Чому в столиці безсовісні забудовники десятиріччями застосовують ті самі варварські прийоми для обходу закону питання риторичне. Тому, що законодавці свідомо залишають шпарини для таких дій, заохочуючи розбій символічними штрафами. На місці історичної ...

Штраф може подвоїтися: Що чекає на українців, які так і не оновили дані в ТЦК

субота, 20 липень 2024, 22:58

До 16 липня всі військовозобов'язані громадяни України мали оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. Тим, хто проігнорував вимогу закону, загрожує адміністративна відповідальність, передають Патріоти України. Неоновлення даних розгляд...