Чоловік у тещиному городі знайшов унікальний артефакт часів Київської Русі (відео)

Дуже схожу писанку, також глиняну, нещодавно виявил на Київщині

Пішов копати тещі город – знайшов стародавній артефакт! На Волині неподалік Володимира чоловік просто серед грядки виявив глиняну писанку.

Виготовлення писанок було поширене в ранньохристиянський час, коли паралельно з християнством у нас ще були язичницькі вірування

Пішов копати тещі город – знайшов стародавній артефакт! На Волині неподалік Володимира чоловік просто серед грядки виявив глиняну писанку.

Науковці оцінюють вік знахідки у майже тисячу років. Чоловік, який знайшов яйце, передав стародавній витвір мистецтва до Волинського краєзнавчого музею. Унікальність знахідки, окрім віку, в тому, що яйце вкрите поливою – сумішшю для обмазки гончарних виробів.

Також писанка має отвір, але для чого його використовували – науковці поки що відповіді не знайшли. Артефакт покажуть реставраторам і згодом виставлять у залі музею для відвідувачів.

"Вирізняється хорошою збереженістю і якісним орнаментом. Найімовірніше, вона використовувалась як сакральний виріб і була дуже цінною. Ми можемо говорити вже про існування технології поливи на території Волині і що виготовлення писанок було поширене в ранньохристиянський час, коли паралельно з християнством в нас ще були язичницькі вірування", – розповів керівник відділу Волинського краєзнавчого музею Тарас Верба.

Більше не "виконувач обов'язків": Шовковський став повноцінним головним тренером "Динамо"

понеділок, 11 грудень 2023, 17:30

Київське "Динамо" призначило Олександра Шовковського повноцінним головним тренером команди. Про це повідомляється на офіційному сайті столичного клубу. Деталі контракту СаШо з "біло-синіми" поки не оголосили, передають Патріоти України. До цього Шовко...

Де живуть найщасливіші люди в Європі: Свіжий рейтинг показав дуже несподівані результати

понеділок, 11 грудень 2023, 16:58

Австрія, Польща та Румунія цього року були визнані найщасливішими країнами Європейського Союзу, передають Патріоти України. Натомість, згідно з новими даними ЄС, найменш щасливі люди живуть в Болгарії, за ними слідують німці, де за рік рівень щастя вп...