Чому чужі між собою люди виглядають як близнюки: Дослідження ДНК дало сенсаційне відкриття

Знімки двійників від художника Франсуа Брюнеля, які використали для дослідження

Вчений з Дослідницького інституту лейкемії імені Хосепа Каррераса, що в Барселоні, Манель Естеллер дійшов сенсаційних висновків щодо схожості деяких чужих між собою людей.

Для дослідження він використав колекцію знімків канадського художника Франсуа Брюнеля, який із 1999 року збирав фото двійників з усього світу, <повідомляє Medical Xpress.

Вчений дослідив 16 пар найбільш схожих зовні людей. Вони заповнили біометричні анкети, надали для аналізу зразки ДНК. Цікавився дослідник також їхнім способом життя.

За словами науковця, схожі зовні люди мають багато спільних варіантів генів.

"Наше дослідження дає рідкісне уявлення про людську подібність, показуючи, що люди з надзвичайно схожими обличчями мають загальні генотипи. У той же час як вони розходяться на рівні епігенома та мікробіома", – розповів Естеллер.

До того ж, у схожих людей часто збігалися звички та аспекти поведінки.

"Ми надали унікальне розуміння молекулярних характеристик, які потенційно впливають на побудову людського обличчя. Ми припускаємо, що ці ж детермінанти корелюють як з фізичними, так і з поведінковими атрибутами, які становлять людину", – говорить Естеллер.

Науковець сподівається, що результати його дослідження принесуть практичну користь.

"Ці результати матимуть майбутні наслідки в судовій медицині. Дозволять відтворити обличчя злочинця за ДНК. У генетичній діагностиці фотографія обличчя пацієнта вже дасть вам підказки щодо того, який геном він або вона має", – вважає Естеллер.

Неймовірний гол: Гравець збірної України врятував команду від поразки у Франції

субота, 2 березень 2024, 22:55

Півзахисник Бордо Данило Ігнатенко відзначився голом у матчі проти Родеза в рамках другого дивізіону чемпіонату Франції, передають Патріоти України. Бордо першим відкрив рахунок, проте до кінця першого тайму Родез двічі забив і вийшов уперед. Гості дов...

Уламок був на стінці аорти: В Україні лікарі провели надскладну операцію, врятувавши воїнові життя

субота, 2 березень 2024, 21:28

Українські лікарі виконали надскладну операцію та врятувати життя воїнові. Хірургам вдалося дістати уламок з задньої стінки аорти пацієнта. Про це повідомив лікар-хірург швидкої та невідкладної допомоги Олександрівської лікарні, асистент кафедри хірург...