Чому словосполучення "офіційні документи" є неправильним, а також про інші приклади "зайвих" слів в українській мові розповів відомий український мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.
"От скажімо сполуки слів "офіційні документи" або "підніматися вгору". На перший погляд – у межах норми, але навіщо вживати слова, які нічого не додають", - пояснює Авраменко.
Він зазначає, що документи – і так офіційні папери, а підніматися і так можна тільки вгору. "І таких слів-дублетів в українській мові хоч греблю гати", -зазначив мовознавець, навівши ще декілька прикладів.
Так, часто вітають з "досягнутими успіхами", хоч дивно було б вітати з успіхами, яких не досягнуто. Також поширене словосполучення "виправляти наявні помилки", хоча помилки, яких немає, навряд чи треба виправляти.
Також часто обговорюють результати проведених виборів, хоча результати непроведених виборів навряд чи можна було б обговорювати.
"Надлишкові, а отже, порожні слова називають словоблуддям. Тож уникаймо їх і дбаймо про чистоту свого мовлення", - закликав мовознавець. Раніше Авраменко розповів, як правильно сказати українською "під відкритим небом". Це словосполучення є калькою з російської, а відповідник в українській мові - "просто неба".
У поїзді Суми - Київ сталась пожежа, під час якої загинув залізничник. Про це повідомила пресслужба Укрзалізниці в п'ятницю, 18 квітня, передають Патріоти України. "Надзвичайна подія у поїзді №115 Суми - Київ поблизу станції Путивль. Через пожежу у ваг...
Контррозвідка Служби безпеки України затримала у Донецькій області агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), яка здавала російській спецслужбі геолокації укріпрайонів та вогневих позицій Сил оборони у Покровську та регіоні, передають ...