Чому не можна казати "офіційні документи": Мовознавець розповів про "зайві" слова у мові

Чому словосполучення "офіційні документи" є неправильним, а також про інші приклади "зайвих" слів в українській мові розповів відомий український мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.

"От скажімо сполуки слів "офіційні документи" або "підніматися вгору". На перший погляд – у межах норми, але навіщо вживати слова, які нічого не додають", - пояснює Авраменко.

Він зазначає, що документи – і так офіційні папери, а підніматися і так можна тільки вгору. "І таких слів-дублетів в українській мові хоч греблю гати", -зазначив мовознавець, навівши ще декілька прикладів.

Так, часто вітають з "досягнутими успіхами", хоч дивно було б вітати з успіхами, яких не досягнуто. Також поширене словосполучення "виправляти наявні помилки", хоча помилки, яких немає, навряд чи треба виправляти.

Також часто обговорюють результати проведених виборів, хоча результати непроведених виборів навряд чи можна було б обговорювати.

"Надлишкові, а отже, порожні слова називають словоблуддям. Тож уникаймо їх і дбаймо про чистоту свого мовлення", - закликав мовознавець. Раніше Авраменко розповів, як правильно сказати українською "під відкритим небом". Це словосполучення є калькою з російської, а відповідник в українській мові - "просто неба".

Почнуться проблеми! Україні загрожують торнадо та смерчі - метеоролог пояснив, що відбувається

понеділок, 12 травень 2025, 9:57

В Україні зростає кількість випадків утворення торнадо та смерчів, які можуть стати ще небезпечнішими. Про це повідомив метеоролог Ігор Кибальчич виданню «Телеграф», передають Патріоти України. У літній період в Україні очікується підвищена ймовірність...

Лише факти! Чи може комп’ютерна томографія викликати рак - що показало дослідження

понеділок, 12 травень 2025, 9:20

Нове дослідження показало, що іонізуюче випромінювання під час проведення комп’ютерної томографії може призвести до раку, передають Патріоти України. Щоб дізнатися, чи може комп’ютерна томографія викликати рак, науковці університету Каліфорнії у Сан-Фр...