Чому словосполучення "офіційні документи" є неправильним, а також про інші приклади "зайвих" слів в українській мові розповів відомий український мовознавець Олександр Авраменко, передають Патріоти України.
"От скажімо сполуки слів "офіційні документи" або "підніматися вгору". На перший погляд – у межах норми, але навіщо вживати слова, які нічого не додають", - пояснює Авраменко.
Він зазначає, що документи – і так офіційні папери, а підніматися і так можна тільки вгору. "І таких слів-дублетів в українській мові хоч греблю гати", -зазначив мовознавець, навівши ще декілька прикладів.
Так, часто вітають з "досягнутими успіхами", хоч дивно було б вітати з успіхами, яких не досягнуто. Також поширене словосполучення "виправляти наявні помилки", хоча помилки, яких немає, навряд чи треба виправляти.
Також часто обговорюють результати проведених виборів, хоча результати непроведених виборів навряд чи можна було б обговорювати.
"Надлишкові, а отже, порожні слова називають словоблуддям. Тож уникаймо їх і дбаймо про чистоту свого мовлення", - закликав мовознавець. Раніше Авраменко розповів, як правильно сказати українською "під відкритим небом". Це словосполучення є калькою з російської, а відповідник в українській мові - "просто неба".
Нове масштабне дослідження шокує: занадто довгий сон може вкоротити життя. Лише дві години на добу вирішують долю вашого здоров’я - і навіть життя, передають Патріоти України. Понад 2 мільйони людей. 80 досліджень. Один висновок: сон — це не тільки про...
Супутникове зображення, зроблене NASA, зафіксувало вражаюче виверження вулкана Ключевського на Камчатці, де з кратера здіймалася гігантська річка диму довжиною понад 1600 кілометрів. На фото видно подвійні потоки лави, які нагадують "диявольські роги",...