Сезон бузку в розпалі і чимало людей бажають прикрасити свою оселю букетом ароматних квітів. Але насправді обривання суцвіть може нашкодити кущу. До того ж народні прикмети стверджують, що це не найкраща ідея.
Що кажуть біологи
Поширений міф про те, що, чим більше обламуєш кущ бузку, тим краще він розпуститься наступного року, є не більше, ніж хибою. Насправді це може завдати кущу великої шкоди.
Зокрема у ранки на обламаних гілках можуть потрапити зайва волога, шкідники чи інфекція. У найгіршому випадку це може згубити всю рослину. І на місці здорового дорослого куща потрібно буде висаджувати новий, який довго ростиме до дорослого стану.
Якщо дуже хочеться зрізати букет, то робити це треба з найменшою шкодою для рослини. Не обламуйте гілки, а зрізайте гострим секатором. І обирайте тільки тонші бічні пагони, не основні гілки.
Прикмети про обламаний бузок
З одного боку ароматні суцвіття вважаються оберегом від злих сил, які не тільки прикрашають оселю, але й відлякують нечисть. З іншого – існують прикмети і з протилежним значенням.
Зокрема під забороною є білий бузок. Вважається, що він може "вигнати" людину з її житла та притягнути біди та хвороби. Також його вважають відповідальним за сварки між тими, хто живе в оселі. І окремо він може бути небезпечним для молодих дівчат, адже буцімто відлякує від них женихів.
Найприхильніше народні прикмети ставляться до засушених суцвіть. Вони слугують оберегом від негативу і приваблюють в дім удачу та достаток.
Колишній міністр економіки України, президент Київської школи економіки (KSE) Тимофій Милованов розповів про конфліктну ситуацію, що виникла з журналісткою Яніною Соколовою через ненадання гранту. Ексміністр в соцмережах також оприлюднив скриншоти пере...
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) залишила під вартою керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу. Однак розмір грошової застави їй значно зменшили, повідомляють Патріоти України з посил...