
Нове дослідження вчених показало, що спати з увімкненим телевізором може бути шкідливо для здоров'я. Крім того, це може призвести до ранньої смерті, передають Патріоти України.
Дослідники Школи медицини Північно-Західного університету Чикаго (США) вивчили вплив навколишнього світла на здоров’я та звички сну 552 людей у віці від 63 до 84 років.
З'ясувалося, що ті, хто спав навіть при найменшому освітленні, частіше страждали на діабет, ожиріння та гіпертонію.
"Люди повинні робити все можливе, щоб уникати або мінімізувати кількість світла, якому вони піддаються під час сну", - пояснила журналістам провідний дослідник Філіс Зі.
Вчені виявили, що інсулінорезистентність частіше виникала вранці після того, як люди спали в кімнаті з тьмяним освітленням, наприклад, що випромінює телевізор.
За словами американського сімейного лікаря, інсулінорезистентність, при якій клітини м’язів, жиру та печінки не реагують належним чином на інсулін, зазвичай асоціюється з діабетом другого типу, гіпертонією та серцево-судинними захворюваннями. Тобто сон зі світлом від телевізора може впливати на здатність людини регулювати рівень глюкози.
В Україні розпочався перший етап масштабної трансформації Сил оборони. Мета реформи — зробити військову службу більш передбачуваною, фінансово привабливою та комфортною для військовослужбовців, передають Патріоти України. Міністерство оборони представи...
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...