На жаль, ситуації, коли обмежено придатні опиняються на передовій, стаються внаслідок недосконалості законодавства, мовчання лікарів, які проводять ВЛК, та через незнання своїх прав військовими. Як цьому запобігти - алгоритмом дій поділився адвокат Роман Сімутін. передають Патріоти України.
«Питання обмежено придатних регулюється наказом МО від
В індивідуальному порядку у довільній формі вказується, які види служби та роботи протипоказані цій особі. І я ще жодного разу не бачив у постанові ВЛК запису, що конкретно військовому протипоказано, враховуючи його захворювання, бо у кожного вони різні. Комусь, наприклад, протипоказані навантаження, у когось взаємодія з холодом викликає приступи, а для когось відсутність гігієни провокує шкіряні висипання".
Ба більше, додає Сімутін, до цього часу більшість ВЛК навіть не виконує формальну складову наказу і не пише, де військовому заборонено служити.
«Як наслідок — командир знає про статус військового, але не має застережень. Тому й не дивно, що обмежено придатні часом опиняються і на передовій, — продовжує адвокат. — Однозначно раджу вимагати від ВЛК зазначати протипоказання — це найефективніший спосіб. А що робити, якщо у постанові нічого не вказано і ви вже служите, а командир відправляє виконувати завдання за умов, які вам протипоказані? Офіційно повідомити його рапортом. Я впевнений, що про таке ви ніколи й не чули».
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....