Олександр Македонський завоював величезну територію і створив імперію, яка простягалася від Балкан до сучасного Пакистану. Його вплив на подальшу історію людства був настільки величезним, що по всьому світі дітей досі називають на його честь.
Але, у багатьох людей у різні епохи виникало питання – чому найвидатніший македонець не перебрав контроль над Римом, давши тому незабаром крок за кроком підкорити "грецький світ", найвидатнішим правителем і поширювачем котрого і був цар Олександр? Адже мало хто сумнівається, що така задача була по силах найталановитішому і найвпертішому стратегу свого часу та його непереможної фаланги. Видання Livescience зібрало думки істориків, що проливають світло на цю частину політики Олександра.
В першу чергу варто звернути увагу на короткий строк правління македонського царя – всього 13 років. Він прийшов до влади у 20-річному віці, а вже у 32 роки помер за досі не зовсім зрозумілих обставин. Смерть імператора настала практично одразу після того, як скінчилася його багаторічна воєнна кампанія на сході.
Відтак можна припустити, що Олександр Македонський міг би повернути свої армії на захід і завоювати решту Середземномор'я, якби прожив хоча б ще одне десятиліття. І це підтверджують певні історичні свідчення, достовірність яких однак не є стовідсотковою.
Наприклад, римський історик Квінт Курцій Руф, який жив у першому столітті нашої ери, стверджував, що Олександр Македонський планував серію завоювань, які в разі успіху розширили б його імперію аж до Гібралтарської протоки. Для цього він буцімто планував побудувати 700 кораблів, щоб полегшити завоювання Італії. Інші стародавні автори теж робили подібні твердження.
"Римляни були переконані, що Олександр спробував би завоювати Рим, але для сучасних істориків це неможливо підтвердити однозначно", — каже доцент історії Університету штату Вашингтон Ніколаус Овертум.
Деякі стародавні автори стверджували, що після смерті Олександра один з його старших генералів, Пердікка, отримав від особистого секретаря імператора плани, які включали завоювання частини Італії. Але сучасні історики мають сумніви щодо достовірності цього.
Слід також зазначити, що Рим тієї епохи ще не був багатим метрополісом, який нажився на пограбуванні ледь не половини світу – це все було у "вічного міста" ще попереду. За часів Олександра Рим був відносно бідним містечком, що лише боролося за контроль над усією Італією. Між тим завойована Олександром Перська імперія була справді казково багатою, адже сконцентрувала в собі усі ті багатства, що близькосхідний регіон накопичував кілька тисячоліть від появи перших цивілізацій в річкових долинах Тигру, Єфрату і Нілу.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...