Чому підприємства не завжди можуть забронювати працівників: Ось що варто знати

Підприємства в Україні під час загальної мобілізації та воєнного стану можуть забронювати своїх працівників. Однак існують ситуації, коли в бронюванні можуть відмовити. Про це повідомив заступник міністра економіки Ігор Фоменко в ефірі телемарафону. Він, зокрема, розповів про алгоритм бронювання для бізнесу.

Як підприємство може забронювати співробітників

Спочатку підприємства чи організації звертаються до влади, щоб їх визнали критично важливими. Для цього існує сім критеріїв.

"Кожне міністерство чи центральний орган виконавчої влади формує свій перелік критеріїв. Після того, як відповідні служби опрацюють підприємство, видається наказ про визнання його критично важливим", – сказав Ігор Фоменко.

Після визнання критично важливим підприємство подає списки військовозобов'язаних для бронювання центральному органу виконавчої влади або ОВА, які надали такий статус. Останні направляють списки до Міноборони або інших органів, такі як Служба безпеки чи розвідка, де військовозобов'язаний стоїть на обліку.

Надалі співробітників із цих списків перевіряють через реєстр "Оберіг" на відповідність військово-облікових даних і потім направляють Міністерству економіки.

"Мінекономіки перевіряє наявність підстав. Якщо якихось документів не вистачає, ми просимо їх надати. Після цього міністерство видає наказ, який направляє в Міноборони, ТЦК та той органі місцевої влади, який звертався до Міноборони", – пояснив Фоменко.

Коли підприємству можуть відмовити в бронюванні

За словами заступника міністра, якщо Мінекономіки впевнене, що документи подані не повністю або є фальсифікація, підприємству можуть відмовити в бронюванні. "У нас є правові підстави не видавати наказ і повернути пакет документів або на доопрацювання, або анулювання попередніх рішень", – пояснив Ігор Фоменко.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...