Більшість християн святкує Різдво Христове 25 грудня, хоча науковці кажуть, що у перші кілька століть за християнським літочисленням мало хто мав уявлення про точний день чи рік народження Ісуса, передають Патріоти України.
Наприклад, найдавніший з відомих записів про святкування Різдва міститься в римському альманасі, де розповідається про свято Різдва Христового, проведене римською церквою в 336 році нашої ери. Більшість дослідників сходяться на тому, що Різдво виникло як християнський замінник язичницьких свят зимового сонцестояння.
Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус
Християнство vs язичництво: як церква нові свята встановлювала
На зорі свого існування християнство було заборонене у Римській імперії, а перші християни зазнавали гонінь та катувань – чого варта лише Діоклетіанівська епоха. Християнство почало закріплюватися на теренах Римської Імперії як основна релігія лише на початку четвертого століття, і церковним лідерам довелося провести "реформу" язичницьких свят.
Доволі популярним римським язичницьким святом був "день народження нескореного сонця" (natalis solis invicti), простими словами – день зимового сонцестояння.
Щозими римляни вшановували язичницького Сатурна – бога землеробства. Відбувалися Сатурналії – свята, що починалися 17 грудня і зазвичай закінчувалися 25 грудня на честь початку нового сонячного циклу. Сатурналії – це час веселощів та обміну подарунками. У той період існував і мітраїзм — поклоніння давньоперському богу світла. Традиція була популярна у римській армії, проводилися деякі з найважливіших ритуалів у день зимового сонцестояння.
Міністерство оборони України створили новий механізм ротації, що може стати альтернативою демобілізації військових. Він передбачає кілька місяців відпочинку після 90 днів участі у бойових діях. Про це розповів в ефірі "Радіо Свобода" народний депутат в...
Шахраї почали використовувати фейкові посилання нібито на сторінку «Електронних петицій» задля викрадення персональних даних користувачів. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Міністерство внутрішніх страв України. Спершу українці отрим...