Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус - всі теорії

Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус: всі теорії

Більшість християн святкує Різдво Христове 25 грудня, хоча науковці кажуть, що у перші кілька століть за християнським літочисленням мало хто мав уявлення про точний день чи рік народження Ісуса, передають Патріоти України.

Наприклад, найдавніший з відомих записів про святкування Різдва міститься в римському альманасі, де розповідається про свято Різдва Христового, проведене римською церквою в 336 році нашої ери. Більшість дослідників сходяться на тому, що Різдво виникло як християнський замінник язичницьких свят зимового сонцестояння.

Чому Різдво святкують 25 грудня і коли насправді міг народитися Ісус

Християнство vs язичництво: як церква нові свята встановлювала

На зорі свого існування християнство було заборонене у Римській імперії, а перші християни зазнавали гонінь та катувань – чого варта лише Діоклетіанівська епоха. Християнство почало закріплюватися на теренах Римської Імперії як основна релігія лише на початку четвертого століття, і церковним лідерам довелося провести "реформу" язичницьких свят.

Доволі популярним римським язичницьким святом був "день народження нескореного сонця" (natalis solis invicti), простими словами – день зимового сонцестояння.

Щозими римляни вшановували язичницького Сатурна – бога землеробства. Відбувалися Сатурналії – свята, що починалися 17 грудня і зазвичай закінчувалися 25 грудня на честь початку нового сонячного циклу. Сатурналії – це час веселощів та обміну подарунками. У той період існував і мітраїзм — поклоніння давньоперському богу світла. Традиція була популярна у римській армії, проводилися деякі з найважливіших ритуалів у день зимового сонцестояння.

Ситуація змінилась: В Україні обвалилися ціни на овоч, який купують усі

п’ятниця, 19 квітень 2024, 16:59

В Україні подешевшала картопля. Знову українські виробники картоплі змушені знижувати ціни на свою продукцію, передають Патріоти України з посиланням на East Fruit. За словами ключових гравців ринку, на цьому тижні пропозиція картоплі лишалася високою...

Загроза для врожаю? Синоптикиня розповіла, де в Україні очікувати заморозків у вихідні

п’ятниця, 19 квітень 2024, 16:52

На вихідних, 20 та 21 квітня, у більшості регіонів України очікуються нічні заморозки. Проте вдень температура повітря може піднятися до +18 °C. Про це повідомляє синоптикиня Наталка Діденко, передають Патріоти України. Зазначається, що у більшості об...