Чому Росія тримає МіГ у небі годинами і чи можливо не оголошувати тривогу - відповідь Повітряних сил

Повітряні тривоги в Україні, оголошені через зліт російського МіГ-31, останнім часом стали тривати довше. Все через те, що ворожі війська здійснюють дозаправлення цього винищувача під час його польоту, сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, передають Патріоти України.

Чому тривоги стали довші?

За його словами, тривалість повітряних тривог через зліт МіГ-31 стала більшою, бо літак дозаправляється в повітрі. Зокрема, до таких дій ворог вдавався неодноразово. "Сьогодні вона була коротша, вчора довше. Вони дозаправляють літаки в повітрі, прекрасно знаючи, що у нас буде тривога", - сказав Ігнат.

При цьому він зауважив, що МіГу не потрібно дозаправлятись в повітрі, щоб атакувати Україну. "Він же не летить на великі дистанції. У них є три аеродроми базування - "Саваслейка", "Ахтубінськ" і "Моздок" біля Махачкали. Вони недалеко від України - злетів, запустив "Кинджал" і сів, по великому рахунку. Але вони роблять ось такі польоти: 20-30 хвилин - це зліт, посадка, півтори години - відпрацювання пального в штатному режимі. А коли 3 і більше годин - це йдуть дозаправки в повітрі як елемент підготовки", - пояснив Ігнат.

Таким чином росіяни прекрасно розуміють, що Україна в напівдепресивному стані, коли у нас не працюють школи, підприємства, організації. І це впливає на нашу економіку безумовно.

Військові можуть визначити, чи буде бойовий зліт або тренування?

"У нас є дані нашої розвідки. Є дані наших партнерів про те, що злітає МіГ. Якщо вони злітають за 100 кілометрів на північ, ми ж це не бачимо, ми отримуємо інформацію, у нас є різні джерела інформації щодо зльоту цього МіГу", - розповів Ігнат.

Він зазначає, якщо є підтвердження, що злетів порожній МіГ і перебазувався - це одне питання. Або якщо точно є дані, що він злетів без ракети підвішеної, то тоді тривогу не будуть оголошувати й навпаки.

"Буває, ще є інформація, що він летить вже з ракетою, тоді звісно ми маємо повідомляти про це. Ми маємо різні джерела інформації. Якщо ми знаємо, що небезпеки немає, тоді нічого не оголошуємо. Так само як зльоти МіГ-31БМ, які стоять в "Бельбеку". Вони не є носіями "Кинджалів", - додає Ігнат.

Чи можна переглянути підхід щодо оголошення тривоги?

На питання, чи можна переглянути підхід до оголошення повітряних тривог речник Повітряних сил ЗСУ відповів коротко, зазначивши, що це не є компетенцією військових. "Рівень тривог - це компетенція військових", - сказав Ігнат.

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...