Чому традиційна винна пляшка має ємність 750 мл та нащо потрібна порожнина на її дні

У кожного свої переваги щодо марок напою, всім , але мало хтось замислювався, чому вино зберігається, перевозиться та продається в уніфікованій тарі.

Чому у винних пляшках 750 мл?

Причина пояснюється зв'язком із ввезенням французького вина до Великобританії у попередні століття. Справді, з практичних міркувань пляшки місткістю 750 мл перевозилися у ящиках по 12 штук, що дозволяло полегшити торгівлю між двома країнами. В англійців як одиниця виміру рідин використовувався "імперський галон", який був еквівалентний 4,54609 літра.

Переведення мір було непростим, рішення полягало в тому, щоб перевозити винні бочки об'ємом 225 літрів, які були еквівалентні 50 галонів і, відповідно, відповідали 300 пляшкам об'ємом 750 мл. Таким чином, імперський галон містить 6 пляшок по 750 мл. Це пояснює чому ящики з вином містять від 6 до 12 пляшок.

Скільки келихів у пляшці вина об'ємом 750 мл?

Якщо у стандартній пляшці вина містить 750 мл, то залежно від об'єму келихів вийде 5 або 6.

Навіщо потрібна порожнина на дні пляшки?

Порожнина на дні пляшки зручна для зберігання вина, подачі його за столом, але походження цього конкретного дизайну має зовсім іншу мету.

У той час повітродувкам було дуже важко через відсутність техніки виготовляти пляшки, підвищуючи їхню стійкість, розміщуючи їх вертикально і прямо. Тому вони стабілізували свої пляшки завдяки порожнині на дні пляшки, яка називається "уколом".

У небі над Північною Ірландією з’явилося "око Бога". Науковці не забарилися з поясненнями (фотофакти)

четвер, 8 червень 2023, 0:55

У небі над Великою Британією нещодавно помітили незвичайне і надзвичайно рідкісне явище. В народі йому дали поетичну назву "око Бога", адже явище має вигляд ореолу, або ж гало навколо сонця, яке за своєю формою дійсно нагадує величезне око. . Саме яви...

Роками не могла нормально їсти: В Україні прооперували жінку з рідкісною хворобою

середа, 7 червень 2023, 23:44

Львові медики лікарні Святого Пантелеймона діагностували у пацієнтки рідкісну хворобу, яка перетворила життя 47-річної жінки на жах. Про це повідомили на Facebook-сторінці Першого медичного об’єднання міста Львова, передають Патріоти України. Ще 23 ро...