Чорні та червоні: У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх майя (фото)

У Мексиці в древній печері майя вчені знайшли таємничі розфарбовані відбитки рук. На думку археологів, ці відбитки пов'язані з древнім ритуалом повноліття древніх майя, передають Патріоти України із посиланням на Reuters.

Зазначається, що на стінах у печері знайшли 137 гравюр, в основному зроблені дітьми. Вік відбитків - понад 1200 років, що свідчить про епоху, коли великі міста сучасної південної Мексики і Центральної Америки процвітали на тлі великих досягнень людства з математики та мистецтва.

У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх мая. Фото

"Вони залишили свої руки на стінах чорними, що символізувало смерть, але це не означало, що їх збираються вбити, а радше смерть із ритуального погляду. Згодом ці діти залишили червоні відбитки на руках, що було відсиланням до війни або життя", – пояснив археолог Серджіо Грожан.

Сама печера розташована недалеко від північної точки півострова Юкатан у Мексиці, де розміщені високі піраміди міських центрів, таких як Ушмаль і Чичен-Іца.

У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх мая. Фото

У Мексиці знайшли таємничі відбитки рук древніх мая. Фото

Путін заговорив про свого наступника і сказав, кого готовий підтримати

понеділок, 14 червень 2021, 18:12

Президент Росії Володимир Путін допускає, що його наступником може стати людина, яка критично ставиться до нього. Чинний президент готовий підтримати того, хто відданий країні. Про це він заявив в інтерв'ю американському каналу NBC, текст опублікований...

У Києві скандальна блогерка в прямому ефірі вживала "білий порошок" і алкоголь

понеділок, 14 червень 2021, 17:57

Київська блогерка, що відома під ніком "ttiisshhiinnaa", яка раніше влаштувала погром номера в готелі, записала чергове скандальне відео. На ньому мешканка Києва прийняла якийсь білий порошок, передають Патріоти України. На відео, яке було розміщене в ...