Чотирьом країнам загрожує потоп через льодовикові озера - дослідження

До кінця століття близько половини з 215 тисяч льодовиків на Землі розтануть, що спричинить масштабні повені через прориви льодовикових озер. Цей процес стане руйнівним для чотирьох країн - Індії, Пакистану, Перу і Китаю. До такого висновку дійшли науковці з Університету Ньюкасла у Великій Британії, повідомляє Science Alert, передають Патріоти України.

Дослідження свідчить, що території, на яких проживає близько 15 мільйонів людей, можуть опинитися під загрозою затоплення.

Найбільша небезпека загрожує Пакистану і Китаю. Зокрема, у Пакистані у безпосередній близькості до льодовикового озера, яке може прорвати, живе понад 2 мільйони людей, у Китаї – мільйон. Перу посідає у цьому рейтингу небезпеки третє місце, а Індія розташувалася на четвертому.

Дослідники зауважили, що передбачити, коли саме льодовикове озеро переповниться, вкрай складно, поки що вчені можуть лише попередити про загрозу.За їхніми словами, прориви льодовикових озер здатні спричиняти масштабні повені, а шлях руйнування може тягтися більш як на 100 кілометрів.

Закидали пивними пляшками і склянками: Путіністку Валерію з ганьбою погнали зі сцени

середа, 4 жовтень 2023, 19:29

Російська співачка Валерія відкрито підтримує кремлівський режим і виступає на пропагандистських концертах. А кілька років тому путіністка зіткнулася з "любов'ю" глядача, її з ганьбою погнали зі сцени, зазначають Патріоти України. Так, шоумен Отар Куша...

Халатність чи умисне вбивство?: На Чернігівщині знайшли мертвим 11-річного вихованця навчально-реабілітаційного центру

середа, 4 жовтень 2023, 19:15

У Чернігівській області поліція встановлює причини та обставини, що призвели до утоплення у водоймі 11-річного вихованця навчально-реабілітаційного центру, інформують Патріоти України. Як повідомили в Головному управлінні Нацполіції в області, дитина з...