Чотири тисячі років тому валуни якось протягли 300 кілометрів: Розкрито головну таємницю походження Стоунхенджа

Вчені Університетського коледжу Лондона і інших наукових організацій Великобританії розкрили таємницю походження деяких блакитних каменів в складі Стоунхенджа. Виявилося, що моноліти раніше належали іншій споруді, розташованій біля каменоломні, і пізніше були транспортовані до нинішнього місця в Солсбері, повідомляють Патріоти України із посиланням на CNN.
Дослідники виявили, що діаметри кам'яного кола Ваун-Маун і зовнішнього рову Стоунхенджа однакові і складають 110 метрів. Ваун-Маун розташовується в Уельсі, недалеко від каменоломні в пагорбах Преселі, де йшов видобуток блакитного каменю, який використовувався для будівництва внутрішнього кола Стоунхенджа. Відстань між каменоломнею і Стоунхенджем становить близько 300 кілометрів, проте є свідчення, що як мінімум п'ять валунів кромлеха були видобуті в Уельсі.
Гіпотезу доводить наявність кам'яних виїмок в Ваун-Мауні, в яких колись закріплювали моноліти. Обидва кола також мають одну і ту саму орієнтацію до точки сходу Сонця в день літнього сонцестояння, а один з блакитних каменів Стоунхенджа має незвичайний поперечний переріз, що збігається з одним з отворів кола в Уельсі.
Вважається, що Стоунхендж спочатку був кромлехом з необроблених блакитних каменів, вставлених в лунки Обрі - ями, що знаходяться із зовнішнього боку будівлі. Гігантські сарсенові камені, що утворюють коло діаметром близько 30 метрів, привезли пізніше, через 500 років. Зараз в Стоунхенджі збереглося близько 43 блакитних каменів.

"Кожен такий, який є": Тренер "Челсі" назвав головний недолік Мудрика

субота, 23 листопад 2024, 11:30

Головний тренер "Челсі" Енцо Мареска поділився думкою з приводу гри Михайла Мудрика. Фахівець вважає, що представнику України потрібно поліпшити гру в захисті, передають Патріоти України. «Мудрик не грає з перших хвилин, але він отримує ігровий час. В ...

В ЄС злякалися дешевого меду з України: Що відбувається з цінами

субота, 23 листопад 2024, 8:58

Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...