Рослина Gastrodia agnicellus з лісів Мадагаскару було удостоєна ярлика найпотворнішої орхідеї в світі ботаніками з Королівського ботанічного саду в Кью у Великобританії, передають Патріоти України.
Орхідея G. agnicellus проводить більшу частину свого життя під землею, з’являючись в серпні і вересні тільки для того, щоб цвісти і приносити плоди під гумусом листя на лісовій підстилці, перш ніж знову зникнути під землею.
Самі квіти теж маленькі - всього 11 міліметрів в довжину — і їх колір на тлі лісової підстилки непоказний, колір варіюється від коричневого до білого. Незважаючи на це, квітка була знайдена раніше; просто до недавнього часу ніхто не усвідомлював значення.
«Матеріал нового Gastrodia agnicellus, виявленого недалеко від Іфанадіани на південному сході Мадагаскару в 1990-х роках, був визнаний приналежним до роду і спочатку вважався G. madagascariensis», — написав ботанік Йохан Херманс з Кью-Гарденс в офіційному описі виду.
«Під час виробничої поїздки на Мадагаскар в грудні 2017 року орхідея з високими сухими пагонами була вперше помічена в районі Раномафана. Під час більш недавньої поїздки, у вересні 2019 року, це ж місце відвідали повторно, і після ретельних пошуків було виявлено кілька нових суцвіть», — розповіли вчені.
Орхідеї були знайдені в глибокій тіні у вологому вічнозеленому лісі, біля підніжжя дерев, серед квітів, моху і опалого листя. Проте, як зазначив Херманс, вони випромінювали приємний мускусний, схожий на троянду аромат, який ставав сильнішим при більш високих температурах. Після запилення стебло стає довшим, що, ймовірно, сприяє розсіюванню насіння.
Всі орхідеї в якийсь момент свого життєвого циклу покладаються на такі відносини з грибами, але в міру того, як більшість видів виростають, їх залежність від грибів зникає.
Поки неясно, як запилюється рослина. Було відмічено, що мурахи повзають в квітках і вилазять з них — ймовірно, як зауважив Херманс, щоб вкрасти нектар — так що це один з можливих шляхів запилення. Але необхідно провести додаткові дослідження, щоб визначити, як G. agnicellus залежить від складної екосистеми, в якій мешкає, та вносить в неї свій внесок.
Але є і хороші новини. Хоча ареал рослини здається невеликим, її було знайдено на території, що охороняється національного парку Раномафана. Це означає, що на даний момент у неї є деякий ступінь захисту.
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....
Стало відомо, кому належить єдиний в Україні електричний пікап Tesla Cybertruck. Днями машину вартістю понад мільйон гривень помітили у Києві, передають Патріоти України з посиланням на "Телеграф" З відкритих джерел відомо, що вона є приватним нотаріус...