Чи може навчальний заклад вимагати від абітурієнта оновити дані в ТЦК - пояснення

В Україні під час воєнного стану навчальний заклад може не вимагати від абітурієнтів саме оновлення даних у ТЦК і СП. Але він вправі зробити обов’язковим пред’явлення для вступу на навчання саме актуальної інформації, що фактично змушує кандидатів у студенти оновити такі дані.

Про це розповіла юристка Олена Насеко. Вона зауважила, що навіть у мирний час військовозобов’язані повинні дотримуватися правил ведення військового обліку.

Так, чинне законодавство не дозволяє вузам зараховувати на навчання абітурієнтів у разі пред’явлення ними застарілого військово-облікового документа або даних у ньому. Хоча є і винятки, коли деякі навчальні заклади приймали студентів із застарілими даними, але під зобов'язання відвідати ТЦК упродовж певного терміну.

"Тобто, оновлення персональних даних в ТЦК та СП в будь-якому випадку неминуче", – переконує юристка.

Вона нагадала про пункт 34 постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 про "Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів". Що стосується абітурієнтів і студентів він передбачає, що з метою ведення персонального військового обліку вузи здійснюють:

– перевірку у громадян України під час прийняття на навчання наявності військово-облікового документа, або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах, які можуть пред’являтися через Дію. Відповідно, абітурієнта зарахують, якщо він стоїть на військовому обліку і його дані актуальні;

– доведення до військовозобов’язаних правил військового обліку під особистий підпис під час прийняття на навчання;

– надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на навчання чи його завершення (відрахування із закладу освіти) до відповідних ТЦК повідомлень про зміну облікових даних.

Також юристка підкреслила, що новий законопроєктом про мобілізацію №10449 теж зобов’язує громадян України, зокрема й студентів, які перебувають або мають перебувати на військовому обліку, уточнити персональні дані (протягом 60 днів із дня набрання чинності цього документа).

Зробити це абітурієнти/студенти військовозобов’язаного віку можуть шляхом особистого прибуття до ТЦК і СП, через ЦНАП або через електронний кабінет (який має запрацювати пізніше).

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...