Чи може виїхати за кордон чоловік, дружина якого має інвалідність - пояснення адвоката

В Україні знову подовжили воєнний стан та загальну мобілізацію. Тож чи може виїхати за кордон чоловік, у якого дружина має II групу інвалідності та які документи для цього потрібні. Про це розповів адвокат Андрій Межирицький, передають Патріоти України.

Він зазначив, що інвалідність дружини є підставою для отримання відстрочки і вона дає право на виїзд з країни.

При проходженні паспортного контролю такому чоловіку необхідно мати:

  • паспорти для виїзду за кордон (свій та дружини);
  • оригінал свідоцтва про шлюб;
  • пенсійне посвідчення дружини, в якому зазначено групу та причину інвалідності.

"Місце реєстрації (спільне чи роздільне) не має значення. А от із документами з ТЦК на сьогодні склалася така ситуація, що прикордонники вимагають їх, незважаючи на те, що це не передбачено Правилами перетину кордону та судова практика, на жаль, їх у цьому підтримує", – каже юрист.

Тож чоловіку потрібно мати при собі військово-обліковий документ (приписне, військовий білет, тимчасове посвідчення військовозобов'язаного), в якому стоїть штамп про перебування на обліку та наявність відстрочки на підставі абзацу 11 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Поскаржився на "психоз" через Україну: Сіярто обурився, що через війну росіян не буде на Олімпіаді в Парижі

субота, 13 квітень 2024, 17:22

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто закликав не відстороняти російських спортсменів від участі в Олімпіаді в Парижі. Мовляв, не варто поєднувати "геополітику" зі спортом. передають Патріоти України. Таке він заявив на конференції в Будапешт...

Вже передали ЗСУ: На Рівненщині у скупників бурштину вилучили гранатомети та тисячі набоїв

субота, 13 квітень 2024, 15:27

Військовим передали 5 реактивних протитанкових гранатометів, а також понад 4,6 тис. патронів різних калібрів, які вилучили у рівненських скупників бурштину. Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура, передають Патріоти України. "За ініціативи пр...