Чи можна ставити свічку за упокій, якщо людина зникла безвісти: Священик дав відповідь

Якщо близька людина зникла безвісти і немає офіційного підтвердження її смерті, ставити у церкві свічку за упокій душі не слід. Про це наголошує священник Олексій Філюк, передають Патріоти України.

За його словами, молитва має бути як за живого, адже «немає в Бога мертвих — всі живі». «Ви не отримали похоронки, офіційних підтверджень про смерть його. Тому ставити свічок за упокій не потрібно. Молитись як за живого. Так само всі, в кого, не дай Боже, зникли родичі і немає ніякої звістки молимось як за живих!», — зазначив священник.

Священник також радить утриматися від публічних поминань, наприклад, виставлення чорних свічок у соцмережах. «Не виставляємо чорні свічки на сторінках у фейсбуці, ще не знаючи, не отримали документа. Багато є різних ситуацій, але як ми не отримали офіційного підтвердження, не хоронимо своїх рідних заживо і авансом наперед», — підкреслив Олексій Філюк.

Червень-2026 завершиться повнею: Коли буде які сюрпризи готує Полуничний місяць

субота, 27 червень 2026, 17:50

30 червня відбудеться повня у сузір'ї Козерога, яка цього року набуває особливо напруженого характеру. Це буде перша повня після червневого сонцестояння, а значить, у Північній півкулі Місяць буде незвичайно низько над горизонтом, а в Південній півкулі...

Підтримка українських родин: Ось хто може оформити 10 800 грн влітку

субота, 27 червень 2026, 17:38

У червні 2026 року більше громадян, які потребуть матеріальної підтримки під час війни, зможуть отримати виплати від Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН). Реєстрація на допомогу стала доступною у ще ...