Чи повертатимуться українські біженці із Норвегії? Результати опитування здивували

Кожен третій український біженець у Норвегії вже визначився, що не повернеться до України. Про це йдеться у дослідження Oslo Met, яке відстежує думку українських біженців про життя в Норвегії, яке опублікувало місцеве видання NRK.

У Норвегії перебуває понад 65 тис. українських біженців. Більшість із них не впевнені, чи хочуть вони повернутися додому. 54% опитаних українців не впевнені, чи хочуть вони залишитися, чи повернутися. 34% відповіли, що хочуть залишитись у Норвегії.

Дослідники громадської думки кажуть: позиція українців, які поки що не впевнені, залежить від того, як довго триватиме війна і якою буде Україна після війни.

«Більшість відповідає, що не впевнені. Це залежить від того, скільки триватиме війна і якою буде Україна після її завершення, Але зростає кількість тих, хто каже, що хоче залишитися тут назавжди. Це природно. Люди пустили коріння у Норвегії», – каже дослідниця Вільде Гернес.

Гернес каже, що для норвезької влади буде великим викликом те, що вони будуть робити, коли війна закінчиться, і їм доведеться вирішити, кому буде дозволено залишитися в Норвегії.

«Українці тут під колективним захистом. Це відправна точка», – заявила міністр зайнятості та інклюзії Норвегії Тоньє Бренна. Тобто українці все ж повернуться після війни.

«Сам український президент Зеленський чітко позиціонує, що хоче, щоб українці повернулися додому, коли настане мир», – додала Бренна.

"У нас є дуже чіткі сигнали": Влада Польщі попередила про можливий наплив біженців з України

четвер, 25 липень 2024, 21:30

З початку осені Росія значно посилила атаки на енергосистему України, що призвело до масштабних відключень світла та тепла по всій країні. Мільйони українців змушені жити в умовах постійних блекаутів, що створює нестерпні умови для проживання, особливо...

Хотів перетнути кордон, але... У Карпатах поблизу кордону з Румунією виявили тіло чоловіка

четвер, 25 липень 2024, 20:45

Під час патрулювання державного кордону прикордонний наряд виявив в гірській місцевості чоловіка без ознак життя, передають Патріоти України. Зазначається, що чоловік, ймовірно, намагався незаконно перетнути кордон, вибравши один із найскладніших маршр...