Чи правда, що заберуть квартиру, якщо її не внести в електронний реєстр, і як це правильно зробити

Нещодавно в Україні почали поширювати інформацію про те, що треба негайно внести свою нерухомість в електронний реєстр. Якщо цього не зробити, майно начебто у вас заберуть. Але чи дійсно це так?

Відповідь на це питання дає Адвокатське бюро "Пані в законі" в Telegram

Чи заберуть квартиру, якщо її не внести в електронний реєстр

"Стикнулася із не одним повідомленням про те, що українці, які зараз живуть за кордоном, у Facebook отримують інформацію, що начебто прийняли якийсь закон, який зобов'язує українців внести усю інформацію про нерухомість у державний реєстр речових прав, інакше будуть забирати це майно. Поспішаю розвінчати цей міф - немає такого закону", - говорить адвокат Марія Левченко.

Вона додає, що навіть, якщо ви купили квартиру у 90-х роках і не внесли у реєстр речових прав, який працює з 2012 року, то це не означає, що вам заберуть ваше майно.

"Ваше правовласності за вами і залишається", - каже юрист.

Що це за реєстр і навіщо він потрібний

"І взагалі, щоб ви розуміли, що це за реєстр - там акумулюються дані про нерухоме майно, яке приватизоване. І якщо ваше майно внесене у цей реєстр, тоді вам простіше його продати, бо не потрібно нотаріусу робити запити в БТІ. Також простіше це майно отримати в спадщину, оскільки не потрібно робити додаткові запити", - пояснює Левченко.

Адвокат наголошує, що цей реєстр спрощує будь-які процедури із майном. Особливо це зручно, якщо нерухомість залишилась на тимчасово окупованих територіях.

Як внести майно у реєстр нерухомого майна

Є два способи внесення інформації про власника до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Це можна зробити, звернувшись до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПи) чи нотаріуса, або самостійно внести дані через Дію.

Для внесення інформації через Дію треба:

  • створити електронний підпис (кваліфікований електронний підпис
  • зареєструватися чи авторизуватися в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису
  • перевірити особисті дані у профілі користувача, оновити їх за необхідності
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуги
  • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості до 01 січня 2013 року у форматі PDF або JPEG
  • перевірити сформовану заяву та підписати її електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом)

Свята Трійця: Які молитви прийнято читати цього дня

неділя, 23 червень 2024, 0:00

У неділю, 23 червня 2024 року, християни східного обряду відзначають велике свято – День Святої Трійці. В храмах проходить одне з найурочистіших богослужінь року. . На П'ятидесятницю вірянам важливо помолитися вищим силам, щоб попросити захисту та до...

У неділю, 23 червня, графіки відключень електрики діятимуть лише 4 вечірні години - "Укренерго"

субота, 22 червень 2024, 23:51

У неділю 23 червня через зниження споживання графіки погодинних відключень електроенергії, застосовуватимуть увечері, з 19:00 до 23:00. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго". . За повідомленням, через зниження споживання електроенергії у вихідн...