У травні 2024 року набув чинності закон про мобілізацію, який зобов'язав всіх військовозобов'язаних до 16 липня оновити свої військово-облікові дані. За невиконання цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність, передають Патріоти України.
Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Роман Істомін у коментарі "Суспільному" пояснив, як саме розшукують громадян, які порушили правила військового обліку. За його словами, людина, яка не уточнила свої дані у військкоматі, автоматично в розшук не подається.
Проте, якщо військовозобов’язаний не з’являється за повісткою у визначений термін, співробітники ТЦК мають підстави звернутися до поліції для його доставлення.
"Загалом, якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, в розшук автоматично її не подають, принаймні поки що так. Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді вона подається на доставлення, тобто надсилається запит до поліції. До запиту докладається корінець повістки — частина, яка лишається в ТЦК. Це докладається до звернення, і лише після цього поліція здійснює розшукові заходи", — зазначив Істомін.
Представник ТЦК також наголосив, що загального списку осіб, які не оновили свої дані, у військкоматі не ведуть. Інформацію передають до поліції по кожному порушнику окремо, додав він.
Курс долара у наступні 12 місяців продовжить зростання. Такі прогнози дають фінансові аналітики, банкіри, керівники підприємств та населення, передають Патріоти України з посиланням на дані Національного банку України (НБУ). У грудні 2024 року на фінан...
Міністерство внутрішніх справ України оголосило про початок інформаційної кампанії, спрямованої на декларування трофейної зброї, якою володіють українці. Про це міністр внутрішніх справ Ігор Клименко сказав в інтерв'ю РБК-Україна, передають Патріоти Ук...