Чи справді без військового квитка не можна буде влаштуватись на роботу і відвідати лікаря - роз'яснення юриста

В Україні військовозобов'язані чоловіки за планової госпіталізації до лікарні повинні надати військовий квиток. Медзаклад зобов'язаний повідомити у ТЦК про перебування на лікуванні потенційних призовників, передають Патріоти України.

Відповідне роз'яснення надав юрист, керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько в коментарі сайту Pro Гроші. Хоча він додав, що з ургентних пацієнтів, звичайно, не вимагатимуть вказаний документ.

Зазначається також, що без військового квитка стане важко і в інших сферах життя. Зокрема, чоловікам "не світить" офіційне працевлаштування, або навпаки – набуття статусу безробітного, навчання і навіть одруження.

Це підтвердила й адвокатка юридичної компанії Riyako&Partners Катерина Аніщенко. За її словами, в українців справді мають право просити надати військовий квиток. Але водночас сам військовозобов'язаний має право вирішити, надавати його чи ні.

"Навіть за відсутності військового квитка у реєстрації шлюбу не відмовлять. Під час реєстрації шлюбу відбувається зміна цивільного стану і про це повідомляється ТЦК. Але це не тягне за собою такого наслідку, що військкомат відразу бере повістки й біжить до чоловіка додому, щоб її вручити. Це не одне й те саме", – сказала Аніщенко.

Везли подарунки дітям: У ДТП у Харкові загинуло відоме подружжя волонтерів, жінка була вагітною

понеділок, 11 грудень 2023, 11:27

На Харківщині сталася чергова ДТП, яка забрала життя волонтерів, передають Патріоти України. Як повідомляли в поліції Харківщини, напередодні на окружній дорозі зіштовхнулися два цивільних автомобілі Skoda Fabia та Hyundai Elantra — дві людини загинули...

На Хмельниччині чоловік двічі відмовився від мобілізації, бо "відвідує церкву": Чи покарали його

понеділок, 11 грудень 2023, 10:44

У Хмельницькій області до іспитового терміну засудили чоловіка, який отримав дві повістки, проте відмовився від мобілізації. На суді він заявив, що "відвідує церкву, яка забороняє брати до рук зброю". Про це йдеться у вироку Нетішинського міського суд...