Чим більше одягу, тим частіше: Чому люди почали цілуватися. Науковці занурилися в одне з найцікавіших питань антропології

Підпис до фото,Наші губи — одна з небагатьох частин тіла, яку сучасна людина не прикриває

Ажіотаж довкола цього питання, як соціального фактора, безумовно, роздмухують романтичні фільми, але чи справді "перший поцілунок" - найкращий спосіб сказати, що ви знайшли "ту саму людину"? Ми надаємо поцілункам великого значення - але чому цей процес такий особливий для нас? ВВС опублікувало розлогий матеріал на чуттєву тему людських стосунків, передають Патріоти України.

Одна з ідей полягає в тому, що ще з дитинства ми маємо вроджену пристрасть до торкання губами: починаючи з грудного вигодовування, ми асоціюємо наші губи з позитивною мотивацією.

Існує припущення, що ми налаштовані на поцілунки губи в губи, адже в минулому, після відлучення від грудей, наші матері пережовували їжу замість нас, а потім перекладали її нам до рота - така поведінка також притаманна нашим родичам мавпам.

Тварини часто годують своїх малюків з рота до рота

По друге, наші губи дуже чутливі. Вони є однією з небагатьох частин нас, яку ми не прикриваємо одягом.

"Чим більше одягу ми носимо, тим частіше цілуємося", - каже антрополог, професор Вільям Янковяк.

"Чим менше одягу - тим рідші поцілунки. Цікавим винятком є те, що ми не бачимо поцілунків серед мисливців та збирачів. Єдиний виняток - інуїти в арктичній зоні", - каже науковець.

"Вони - єдина група мисливців-збирачів, які, як ми з'ясували, цілуються - знаменитий "океанічний поцілунок", коли вони труться носами. Насправді ж вони труться ротами", - додає він.

Виникає питання - чому?

"У всіх інших місцях, де є мисливці та збирачі, вони не носять одягу. Це означає, що вони можуть мати чуттєві контакти з будь-якою частиною тіла", - продовжує Янковяк.

"Але коли ви носите одяг, єдина доступна чуттєвість, єдине доступне поле дотику — це людське обличчя", - пояснює він.

жінка з народу інуїтів

Дослідження показало, що інуїти були єдиною групою мисливців-збирачів, які цілувалися

У поцілунків також може бути еволюційна складова.

Підійшовши ближче один до одного, ми можемо вловити запахи один одного. Це може пояснити, чому романтичні поцілунки в губи - насправді не надто поширена людська поведінка.

Згідно з одним аналізом, менше половини всіх культур цілуються в губи. Зі 168 культур з усього світу, як виявив Янковяк, лише 46% надають поцілунку губи романтичного сенсу.

"Я думаю, що ключовим є те, що людську чуттєвість можна висловити багатьма способами, крім простого поцілунку, - пояснює професор. - Але, що цікаво, існує закономірність: чим складнішим є суспільство, тим частіше зустрічаються поцілунки".

Докази поцілунків знайшли у стародавній формі індуїстського санскриту

Найстаріший письмовий доказ звички цілуватися міститься у 3500-річних індуїстських ведичних текстах на санскриті.

"Є багато культур, у яких поцілунки в губи схожі на те, як ми цілуємося сьогодні", - каже Шеріл Крішенбаум, авторка книги "Наука поцілунків".

"Але водночас є малайський поцілунок, який описав Дарвін, коли жінка присідає на землю, а чоловік ніби нависає над нею, й вони швидко нюхають одне одного", - додає вона.

На Тробріандських островах, біля східного узбережжя Папуа Нової Гвінеї, закохані цілуються, покусуючи одне одному вії - що, як каже Кіршенбаум, "для багатьох із нас сьогодні не виглядає як вершина романтики, але їм це пасувало".

"Усе це передбачає почуття довіри - наблизитися до іншої людини - і дозволяє нам наблизитися до людей, які нам небайдужі", - додає вона.

Чому серед тварин поцілунки не надто поширені?

Поцілунки в губи - майже унікальна людська поведінка. Якщо поцілунки мають еволюційну мету - то чому вони не надто поширені?

"Одна з причин, яка може змусити нас підійти близько до обличчя партнера, - це добре його понюхати", - писала Мелісса Гогенбум.

"Запах може розкрити багато корисної інформації - про дієту, наявність хвороби, настрій, спорідненість тощо. Але багато тварин мають набагато досконаліший нюх, ніж ми, тому їм не обов’язково підходити настільки близько", - додавала вона.

Так чи будемо ми і далі цілуватися – і чому деякі культури не надто цим переймаються?

"Ми бачили, як поцілунки з’являлися та зникали в усьому світі з різних причин – через хвороби або були імператори, які забороняли поцілунки серед свого народу, тому що вважали це своїм привілеєм", – каже Крішенбаум.

"Але на одне можна розраховувати напевно - і ми бачимо це знову і знову: попри заборони та хвороби, поцілунки завжди повертаються", - твердить вона.

Виплати сім'ям цивільних, які загинули при захисті України, збільшать: Про яку суму йдеться

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:50

Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...

"Допомагають ЗСУ!": Військовий подякував росіянам, що купують популярну відеоігру

п’ятниця, 22 листопад 2024, 16:03

Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...